נתניהו בוחן אפשרות לבקש חנינה - בתמורה לעזיבת הזירה הפוליטית

רה"מ בודק באופן חשאי היתכנות לכך שהנשיא יאשר את מתווה קו 300, לפיו יקבל חנינה לפני משפט בתמורה לפרישה מהחיים הציבוריים. בדיונים דיסקרטיים הביע נתניהו ספק באפשרות שההצעה תאושר

זמן צפייה: 02:09

ראש הממשלה בנימין נתניהו בוחן כבר חודשים ארוכים באופן דיסקרטי את האפשרות לבקש חנינה מהנשיא - בתמורה לעזיבת החיים הציבוריים. מדובר על מתווה קו 300, שמשמעותו קבלת פטור מכל התיקים שבהם הוא מעורב ויציאה מהזירה הפוליטית. נתניהו שוחח בעניין לפחות עם אדם אחד, והביע פסימיות לגבי האפשרות שנשיא המדינה ריבלין יאשר את ההצעה.

עד כה נעשה גישוש מול בית הנשיא מטעם ראש הממשלה. למשכן הגיע שליח מטעם נתניהו - אחד שניתן להכחיש את הקשר אליו. התשובה שהוא קיבל היא שחוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה תהיה ככל הנראה מכרעת בהחלטה אם לאשר את המתווה.

עוד בחדשות 13:

כמעט כל הקלפיות נספרו: הפער נשמר – אין שינוי במפת המנדטים

ליברמן: "אין סיכום עם גנץ, נסתדר באופוזיציה ובקואליציה"

טראמפ: "ארה"ב הטילה סנקציות על הבנק האיראני הלאומי"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן ריבלין
ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן ריבלין | צילום: רויטרס, Getty Image

מטעם נתניהו נעשו בדיקות רבות בעניין, מבחינה תקשורתית ומשפטית. בין היתר נראה כי מי שהיה מעורב בעניין הזה הוא יצחק הרצוג , שקרא בעבר לתת חנינה לנתניהו על סמך מתווה קו 300. לא ידוע מה אופי המעורבות, ובתגובה לדברים נמסר מהרצוג כי הוא מכחיש מעורבות.

מטעם רה"מ נמסר: "ספין שקוף ושקרי שכל מטרתו לפגוע בקואליציית הימין. הממשלה האפשרית היחידה היא ממשלת אחדות, וזאת אפשר להשיג רק בהידברות. לכן, הסירוב של גנץ לפגוש את נתניהו הוא ניסיון לגרור את המדינה לבחירות שלישיות. אין כל שחר לדיווחים השקריים על כוונה של רה"מ להגיע להסדר טיעון. פרקליטיו של רה"מ יופיעו לשימוע כמתוכנן ויציגו בו טענות מוחצות".

נתניהו ומנדלבליט
נתניהו ומנדלבליט | צילום: רויטרס

אתמול דחה דובר ראש הממשלה את הפרסומים בתקשורת בדבר השימוע של נתניהו: "אין כל שחר לדיווחים השקריים על כוונה של ראש הממשלה נתניהו להגיע להסדר טיעון. פרקליטיו של ראש הממשלה יופיעו לשימוע כמתוכנן ויציגו בו טענות מוחצות".