היועמ"ש עונה לנתניהו: ניסיון מופרך לייחס שיקולים לא ענייניים

מנדלבליט התייחס לפתיחת משפטו של רה"מ, והדגיש: "התביעה תנהל את ההליך כמו בכל תיק אחר - באופן מקצועי וענייני". עוד הצהיר כי יש לדחות את הניסיון לייחס לרשויות אכיפת החוק שיקולים זרים

זמן צפייה: 13:14

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התייחס היום (ראשון) לפתיחת המשפט של ראש הממשלה בנימין נתניהו, וכן לדבריו של רה"מ בפתח הדיון. "נמשיך לפעול ללא מורא, גם אל מול הניסיון המופרך לייחס לרשויות אכיפת החוק שיקולים לא ענייניים, ניסיון שאותו יש לדחות מכול וכול", הצהיר מנדלבליט.

"בבית המשפט המחוזי בירושלים נפתח היום משפטם של ארבעה נאשמים, בהם ראש הממשלה, בפרשות 1000, 2000 ו-4000", מסר היועמ"ש. "התביעה הכללית תנהל את ההליך בתיק זה כמו בכל תיק אחר - באופן מקצועי וענייני ובין כותלי בית המשפט בלבד. ישראל היא מדינת חוק. משכך, בית המשפט הוא המקום להשמעת טענות הצדדים, להצגת ראיות התביעה, ולבחינה מדוקדקת של כל טענות ההגנה. שם ורק שם יוכרע דינם של הנאשמים".

בסיכום דבריו כתב: "נמשיך לפעול בהגינות ומתוך העיקרון שהכל שווים בפני החוק; זו מחויבותנו לאזרחי מדינת ישראל".

עוד בחדשות 13:

ראש ממשלה על ספסל הנאשמים: תם הדיון הראשון במשפט נתניהו

גנץ: לנתניהו שמורה חזקת החפות – יש לי אמון מלא במערכת המשפט

נתניהו ומנדלבליט
נתניהו ומנדלבליט | צילום: רויטרס

ראש הממשלה אמר בכניסה לבית המשפט כי זה "ניסיון לסכל את רצון העם, להפיל אותי ומחנה הימין. יותר מעשור שהשמאל לא מצליח לעשות זאת בקלפי, אז בשנים האחרונות מצאו פטנט חדש גורמים במשטרה ובפרקליטות חברו לעיתוני השמאל, כדי לתפור  לי תיקים מופרכים והזויים".

"המטרה היא להפיל ראש ממשלה חזק מהימין ולהרחיק את המחנה הלאומי לשנים רבות. לא איכפת להם שיבוא פודל צייתן, אבל אני לא פודל, לכן מנסים להפיל אותי בכל דרך", המשיך נתניהו. "החקירות נגדי זוהמו ונתפרו מהרגע הראשון, לא פלא שנגמרו בכתב אישום מופרך. הם עשו הכול כדי שאני לא אעמוד פה כראש ממשלה, אלא כראש ממשלה לשעבר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו באולם בית המשפט
ראש הממשלה בנימין נתניהו באולם בית המשפט | צילום: רויטרס

כמו כן, נתניהו דרש לפרסם את הקלטות מנדלבליט-אשכנזי, את חקירות עדי המדינה ותהה "איך מנדלבליט גיבה את כתב האישום נגדי, האם יש לו מה להסתיר? האם המשהו הזה הן אותן קלטות סודיות שמוסתרות בתוך כספת במשרד המשפטים. חובה להסיר עכשיו את כל צווי איסור הפרסום, כי אז כל התיקים הללו התפורררו". עוד טען נתניהו כי "זה מעולם לא קרה בדמוקרטיה - אין גבול לניסיון להפיל אותי. דווקא נגדי הגישו כתב אישום על סיקור אוהד - ראש הממשלה המושמץ בעולם".