היועמ"ש קיבל החלטה בתיקי נתניהו – ייתכן שיפרסם אותה כבר היום

לאחר חודשים ארוכים של חקירות, שימועים והתלבטויות, מנדלבליט הגיע להכרעה: בתיק 1000 יואשם נתניהו במרמה והפרת אמונים. ביתר התיקים היו מחלוקות במשרד המשפטים

זמן צפייה: 01:16

תיקי נתניהו: היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הגיע להחלטה בנוגע לכתבי האישום בתיקי נתניהו – וייתכן שיפרסם אותה כבר היום (חמישי). בתיק 1000 יואשם נתניהו במרמה והפרת אמונים. ביתר התיקים היו מחלוקות במשרד המשפטים - היו במשרד מי שחשבו שיש לסגור את תיק 2000, ובתיק 4000 לא כולם הסכימו על עובדות כתב האישום.

במשרד המשפטים עבדו השבוע שעות נוספות בניסיון להאיץ את הדיונים בתיקי ראש הממשלה, ולהגיע להחלטה. בכירי הפרקליטות תמכו בחוות הדעת של פרקליטות מיסוי וכלכלה, לפיה יש להגיש נגד נתניהו כתב אישום בגין שוחד בתיק 4000. בפרקליטות הכינו חוברת שמאגדת תשובות לכל טענות פרקליטי ראש הממשלה.

Israel's Prime Minister Netanyahu Speaks With Cabinet Secretary Mandelblit During The Weekly Cabinet Meeting In Jerusalem
ראש הממשלה בנימין נתניהו ויועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט | צילום: רויטרס

לכתבות נוספות בחדשות 13:

בצל ההכרעות בתיקי רה"מ וסלומון טקה: אבטחה הוצמדה לשי ניצן

עדות ראש לשכת רה"מ בתיק 2000: נתניהו הקליט את השיחה עם מוזס

"גם את היהודים בשואה שחטו": חקירת שרה נתניהו בתיק 4000

ברקע ההכרעה בתיקי נתניהו וכן בפרשת הירי בסלומון טקה: אבטחה הוצמדה לפרקליט המדינה, שי ניצן. האבטחה החלה בתחילת השבוע בפתח ביתו של בכיר הפרקליטות בשכונת רמות בירושלים, ותשאר סביבו במשך כל שעות היממה.

עמדת פרקליטות מיסוי וכלכלה בתיק 2000, העוסק כידוע ביחסי נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, הייתה שיש להשאיר את עבירת המרמה והפרת האמונים על כנה, כפי שמופיע בכתב החשדות.

עם זאת, על פי ההערכה היו גורמים במשרד המשפטים שהתנגדו לכך, ולכן עמדתו של מנדלבליט לא הייתה ברורה. כזכור, במשרד היו כאלה שסברו מראש שיש לסגור את התיק, והם החזיקו בעמדה לפיה אין להגיש כתב אישום נגד נתניהו בפרשה.

לפני כחודש, כזכור, פורסם לראשונה בחדשות 13 כי מסתמן שהפרקליטות תמליץ על הגשת כתב אישום בגין שוחד בתיק 4000, ומרמה והפרת אמונים בתיקים 1000 ו-2000 - זאת, כפי שהופיע בכתב החשדות.