נתניהו צפוי להודיע היום ליועמ"ש: השימוע מוקדם מדי - אך אגיע

ראש הממשלה ככל הנראה יביע מחאה על התאריך שקבע מנדלבליט, אך ימסור לו כי בכוונתו להופיע לדיון. בימים הקרובים יחליט נתניהו אם לעתור לבג"ץ - חרף גורמים בסביבתו שמייעצים לו להימנע מכך

זמן צפייה: 01:16

(בווידאו: מנדלבליט סירב לבקשת נתניהו לדחות את השימוע שלו)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפוי להודיע היום (שני) ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי בכוונתו להגיע לשימוע בעניינו - אך יצהיר בפניו כי השימוע נקבע למועד מוקדם מדי, וכי מדובר באי צדק. נתניהו שוקל את האפשרות לעתור לבג"ץ בעניין, ברקע קולות בסביבתו שקוראים לו להימנע מהמהלך. בימים הקרובים צפוי ראש הממשלה לקבל החלטה.

בתוך כך, נתניהו מבקש לעבות את צוות ההגנה שלו, ובסביבתו אומרים כי השמות הבולטים שעשויים להצטרף לצוות המשפטי הם עורכי הדין בועז בנצור (שייצג גם את איש העסקים ארנון מילצ'ן - ולכן ייצג את ראש הממשלה רק בתיק 4000), ועורך הדין דרור מתתיהו. אלו יתפסו את מקומם של הפרקליטים הנוכחיים - נבות תל צור, טל שפירא ופיני רובין.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

רה"מ על אי דחיית השימוע: ריצת אמוק שגוברת על הצורך לחקר האמת

היועמ"ש סירב לבקשת נתניהו לדחייה נוספת של מועד השימוע

מנדלבליט ונתניהו
מנדלבליט ונתניהו | צילום: רויטרס

ביום חמישי דחה מנדלבליט את בקשת פרקליטי נתניהו לדחות את מועדי השימוע "לטווח סביר לאחר קיום הבחירות". ראש הממשלה הגיב בחריפות להחלטת היועמ"ש, וכתב כי "לא ייתכן שריצת אמוק לא ברורה גוברת על הצורך להגיע לחקר האמת".

"הבחירות החוזרות שנכפו באופן חסר תקדים הן אירוע יוצא דופן שמחייב גם התייחסות יוצאת דופן מצד רשויות אכיפת החוק ביחס למועד השימוע", נמסר מטעם ראש הממשלה. "רק היום פורסם מקרה שבו היועמ״ש הודיע כבר לפני שנתיים על העמדה לדין של שופט, כפוף לשימוע, בעבירות בנייה - והשימוע עדיין לא התקיים. שנתיים".

Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu Looks At His Watch Before Delivering A Statement At The Knesset, Israel's Parliament, In Jerusalem
ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: רויטרס

יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב לסירוב הדחייה ולדברי ראש הממשלה, וצייץ בטוויטר: "נתניהו שהקדים בחירות כדי לדחות שימוע ולעצור הליכים נגדו, שכשל בהקמת ממשלה ומנע החזרת המנדט לנשיא, שיזם בעצמו בחירות בעלות של למעלה מארבעה מיליארד ש״ח רק כדי להימלט מאימת הדין - ממשיך בתמרוני הימלטות מספסל הנאשמים על חשבון אזרחי ישראל. כל המהלכים של נתניהו מכוונים אך ורק ליצירת חסמים, דחיות ומעקפים למהלך המשפטי. היועץ המשפטי לממשלה, אתה המחסום האחרון מפני החשוד בשוחד, במרמה ובהפרת אמונים, טוב עשית שלא דחית. אל תתקפל, אני ומליוני אזרחים בישראל מאחוריך".

בכיר כחול לבן יאיר לפיד הגיב לדברי נתניהו וכתב "ריצת אמוק? פעמיים יוצאים לבחירות כי ראש ממשלה בורח ממשפט. מי כאן בריצת אמוק? וממה הוא בורח? רוצה צדק? לך לבית משפט כמו כל אזרח שחשוד בשוחד".