הרב החשוד בהטרדות מיניות: נתנאל שריקי מנתיבות; מעצרו הוארך

ביהמ"ש קבע כי קיים חשד סביר נגד הרב שריקי, שנעצר לאחר ששתי נשים התלוננו כי בעת שבאו לבקש את עצתו - הוא ביצע בהן מעשים מגונים. שריקי יישאר במעצר 3 ימים נוספים

זמן צפייה: 02:29

בית משפט השלום בבאר שבע האריך היום (שלישי) בשלושה ימים את מעצרו של הרב נתנאל שריקי מנתיבות שנחשד בביצוע מעשה מגונה. שריקי נעצר בתחילת השבוע לאחר ששתי נשים התלוננו כי בעת שבאו לקבל ממנו עצה, הוא ביצע בהן מעשה מגונה. אמש נערך עימות בינו לבין המתלוננות.

במהלך הדיון הבוקר בעניינו, נציג המשטרה אמר שעלה חשד גם להטרדה מינית. בית המשפט קבע כי קיים חשד סביר נגד הרב. "יצויין כי המעשים המיוחסים לחשוד כפי שעולה מהודעות המתלוננות נעשו בעת שהן פנו אליו על מנת להתייעץ עמו ולקבל ברכה", נכתב בהחלטת בית המשפט.

"בשים לב לעבירות המיוחסות לו קיימת עילת מעצר של מסוכנות וחשש לשיבוש חקירה. גם אם ניתן היה לשקול שחרור לחלופת מעצר שייתן מענה הולם למסוכנות - בשלב זה של החקירה, לנוכח חשש לשיבוש, אין לשחררו לחלופת מעצר".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

עם מסכות ושמירת מרחק: 2.5 מיליון תלמידים חזרו ללימודים • צפו

דיווח: נתניהו ביקר ב-2018 בחשאי באמירויות ונועד עם השליט

הרב נתנאל שריקי
הרב נתנאל שריקי | צילום: חדשות 13

סנגורו של שריקי, עורך הדיו ציון אמיר, ביקש לאסור את פרסום שמו ולקיים את הדיון בדלתיים סגורות, שכן לטענתו עלול להיגרם לו, למשפחתו ומעמדו בקהילה נזק. מנגד, נציג המשטרה ביקש להתיר לפרסם את שמו של הרב ואמר כי "בשלב זה, מהתיק עולה כי היו מקרים נוספים והפרסום יכול להביא מתלוננות נוספות שחששו להתלונן, על מנת להגיע לכמה שיותר קורבנות שחוו פגיעה מינית".

בית המשפט התיר את פרסום שמו, והשופטת ציינה כי "ההלכה בעניין ברורה ויש להעדיף את הפרסום, שכן איסור הפרסום הוא חריג שבחריגים. בפסיקה נקבע שדווקא בעבירות מין יש חשיבות ציבורית בפרסום. אני ערה לצער שעלול להיגרם לחשוד ולמשפחתו, אולם מנגד יש עניין ציבורי בפרסום שיכול ויביאו מתלוננות נוספות והן בעניין פומביות הדיון".