אשתו של החשוד ברצח בחניון: "צעקתי לעזרה – פחדתי לחיי"

רעייתו של ויקטור קטן העידה במשטרה כי אופיר חסדאי תקף אותה במהלך הוויכוח על מקום החנייה: "הוא נתן לי סטירה והפיל אותי לרצפת החניון – ונפגעתי"

זמן צפייה: 02:00

החשד לרצח בחניון: אשתו של ויקטור קטן, החשוד ברצח אופיר חסדאי, העידה במשטרה כי המנוח תקף אותה במהלך ויכוח על מקום החניה. "ראיתי גבר חסון וגדול מימדים מתקרב אליי. עמדתי מחוץ לרכב והוא (חסדאי) החל לתקוף אותי", אמרה בעדותה. "הוא נתן לי סטירה והפיל אותי לרצפת החניון – ונפגעתי. תוך כדי שאני על הרצפה צעקתי לעזרה. עברתי ניתוח לא מזמן, ופחדתי על החיים שלי".

מורן לוי, עורך דינו של קטן, אמר: "הלקוח שלנו בעצם יוצא מהרכב, הוא רואה את מה שמתרחש. הוא חש שאשתו, בת 70 כמעט, חשה מאוימת עם סכנה ממשית לחייה – והוא פועל כפי שהוא פועל".

עוד בחדשות 13:

ויקטור קטן הוא החשוד ברצח אופיר חסדאי; מעצרו הוארך ב-7 ימים

תוך שלוש שעות: חשד לרצח בשלושה מקרים שונים ברחבי הארץ

החשוד ברצח הגבר ברמלה: "תקף את אשתי – יצאתי להגן עליה"

דקלה ואופיר חסדאי
דקלה ואופיר חסדאי | צילום: באדיבות המשפחה

שכניו של ויקטור קטן, המכירים אותו ואת אשתו מזה שנים, התפלאו לשמוע על מעצרו והחשדות נגדו. "אנחנו גרים איתם פה כבר 25 שנה, הוא תמיד נראה נורמטיבי והתנהג רגיל", סיפרו בני זוג הגרים בסמיכות לזוג קטן. "לא האמנו שדבר כזה יכול לקרות. ככה להרוג בן אדם ולהשאיר את המשפחה בלי כלום - זאת התנהגות שלא מתאימה לו. יכול להיות שהוא השתגע באותו רגע".

אתמול הובא למנוחות אופיר חסדאי בבית העלמין ברמלה, מכרים רבים ובני משפחה ליוו אותו בדרכו האחרונה. אשתו דקלה ספדה לו: "לקחו לי אותך, לקחו לי את האהוב שלי. כולם מדברים על האדם שהיית, חבר טוב, מצחיק מבדר ועושה שמח. הכול נגמר. תשמור עלינו מלמעלה, תן לי כוח לגדל לבד את הבנות", אמרה.

הלוויתו של אופיר חסדאי
הלוויתו של אופיר חסדאי | צילום: חדשות 13

אחותו של אופיר, ימית, תיארה את אחיה כאדם "עם לב ענק" המסתפק במועט. "אח קטן שלי, אח קטן עם לב ענק. היה לך לב שהכיל הרבה ורצה לעשות רק טוב. הסתפקת במעט ועם זה רצת את מרוץ החיים המטורף הזה. כל מעשה ומחשבה שלך היו טבולים ברצון שיהיה טוב. טוב לדקלה ולכל אחת הבנות. היית המלאך השומר".

"ניסית תמיד לחייך, לשחק את המשחק עם הקלפים שחילקו לך", הוסיפה. "רדפת אחרי הצדק והצדק בגד בך. אנחנו כאן נזעק את הזעקה שלך, נשמור ונגן על הבנות. אופיר יקר שלי, לא דמיינתי שככה אפרד ממך. תנוח אופיר יקר שלי, ואל תדאג יותר לעולם".

בריאיון ל"שש-אמנון לוי" אתמול, שחזרה דקלה את רגעיו האחרונים של אופיר: "לפעמים אנשים נושאים אקדח כדי להרתיע, אבל הוא לא איים, אלא פשוט הפתיע אותנו", סיפרה בריאיון ל"שש - אמנון לוי". "זה היה עניין של שניות. יצאתי להפריד ביניהם והוא כבר ירה בו. הייתי בהלם. הוא לא ברח מהמקום, אלא נשען על האוטו וחיבק את אשתו שבכתה".

הזירה ברמלה בה נורה למוות גבר כבן -40
הזירה ברמלה בה נורה למוות גבר כבן -40 | צילום: אמיר צעידי, חדשות 13

"הוא ירה לו ברגל ואופיר אמר לו 'מה אתה עושה, למה אתה יורה בי?', אז הוא ירה בו בחזה – ואופיר נפל", הוסיפה. "הוא נפל על הבטן והמשקפיים שלו עפו, ניסיתי לדבר איתו, אבל הוא היה מרוח על הרצפה".

מעצרו של ויקטור קטן, בן ה-74, החשוד שירה למוות בחסדאי, הוארך אתמול בשבעה ימים. במהלך הדיון להארכת מעצרו אמר עורך דינו של החשוד, כי "מרשי סובל ממחלות לב חמורות", והוסיף כי "גם אשתו חולה במחלה קשה". בעדותה סיפרה רעיית החשוד כי חסדאי "תקף אותי וסטר לי".

מותו של חסדאי הותיר את אלמנתו, החולה בניוון שרירים, ללא ביטחון כלכלי לדאוג לשתי בנותיה – אחת מהן אף היא לוקה בניוון שרירים, והשנייה חולה בשיתוק מוחין. בעקבות סיפורם תרם הציבור למעלה מ-800 אלף שקלים למשפחה. "אני צריכה עזרה כלכלית, כמה שיותר", אמרה. "שיהיה לי כסף לחיות ולגדל את הבנות שלי בכבוד. אם זה ציוד לבית הספר, אוכל שיהיה במקרר והטיפולים שלי שאני צריכה לעבור. אני מודה על כל שקל ושקל, אני במצב על הפנים אבל אני מעודדת מהתמיכה של עם ישראל".