29 שנה אחרי רצח עינב רוגל: תיעוד נדיר מהמשפט ומהשחזור

כשהיה בן 22, חדר גלעד שמן לחדרה של חברתו לשעבר ורצח אותה בדם קר - רק בגלל שהעזה להיפרד ממנו. בהמשך, שחזר את מעשיו בקור רוח מקפיא: "ידעתי שאין לי יותר מה לחיות בלעדיה"

זמן צפייה: 12:49
גלעד בן ה-22 מקיבוץ מעגן, חדר באישון לילה לחדרה של חברתו לשעבר עינב רוגל בת ה-19 מקיבוץ שער הגולן, וירה בה למוות בדם קר - רק בגלל שהעזה להיפרד ממנו. השבוע כ-30 שנה אחרי שנשפט למאסר עולם, הוא ביקש שחרור מוקדם וסורב. גלעד, חייל משוחרר, כאשר חברתו לשעבר עינב ממשיכה בחייה, אבל הוא אחוז אובססיה, לא מוותר. בקור רוח מקפיא תיאר גלעד איך ירה למוות בחברתו לשעבר: "שאלתי אותה למה היא בורחת, היא אמרה לי שהיא לא רוצה לראות אותי. אמרתי לה שלא באתי אליה, באתי לבקר חברים אחרים. ראיתי שהיא כתבה גם ביומן שלה שהיא יוצאת עם איזה אחד שקוראים לו צחי. ידעתי שאין לי יותר מה לחיות בלעדיה". לכתבות נוספות בחדשות 13 >> ניצחון לארגון המורים: בית הדין קבע – שנת הלימודים לא תוארך סבא"א נגד איראן: "שתפו פעולה בעניין חקירת שני אתרי הגרעין" חשש מגל שני ברשות: ברקע מחסור בבדיקות – התפרצות בכמה מוקדים
גלעד שמן ועינב רוגל
גלעד שמן ועינב רוגל | צילום: חדשות 13
גלעד תיאר את מעשיו אחרי שנכנס לחדרה דרך החלון האחורי, ואמר כי "חיבקתי אותה ונישקתי אותה. היא ליטפה לי את הגוף וביקשה ממני שאני אלך. הוצאתי את האקדח והראיתי לה אותו, כדי שתראה שאני רציני ושיש לי אקדח ואני הולך להרוג את עצמי. הסתובבתי עם האקדח והייתי מבולבל. דרכתי אותו והייתה ירייה". השופט גדעון גינת שישב בהרכב של שלושה שופטים ודן את גלעד למאסר עולם הגיע גם הוא לדיון השבוע. "כל הראיות הצביעו על כך שהכול היה מתוכנן. הוא בדק היטב היכן נמצאת הנרצחת. הוא בדק מסמכים וניירות אחרים שהיו ולמד שהיא נפגשת עם מישהו נוסף שלא מצא חן בעיניו, וזה מה שהרגיז אותו", הסביר. המשפחה של עינב מעולם לא התאוששה מהרצח, בעוד גלעד הקים זוגיות בכלא עם עורכת דין ואף הביא ילד לעולם - הם נפרדו בגלל האלימות שלו.