שלושה חודשים אחרי רצח אחיו: בן 39 נורה למוות בצפון

צוות מד"א פינה לבית החולים את מוחמד קמאל סעדי כשהוא במצב אנוש, תוך מאמצי החייאה, שם נקבע מותו. אחיו של ההרוג נרצח אף הוא לפני כשלושה חודשים, והמשטרה חוקרת אם יש קשר בין שני המקרים

זמן צפייה: 00:56

ניסיון לרצח בצפון: מוחמד קמאל סעדי תושב המועצה המקומית בסמת טבעון שבגליל בן 39, נורה היום (שני) למוות סמוך למקום. צעיר כבן 20 נפצע קשה-בינוני באירוע. השניים ככל הנראה היו ברכב כשנורו. זהו אינו מקרה הרצח הראשון במשפחה בתקופה האחרונה, ולפני כשלושה חודשים אחיו נרצח בזמן שבילה בחתונה. המשטרה חוקרת את נסיבות האירוע, ואם יש קשר למקרה שאירע באוקטובר. סעדי הוא ההרוג ה-94 בחברה הערבית ב-2019.

חובש מד"א יאיר סיאני סיפר: "כשהגענו למקום ראינו שני גברים עם פצעי ירי בגופם, אחד מהם היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. התחלנו מייד להעניק להם טיפול רפואי, ופינינו אותם בניידות טיפול נמרץ לבית החולים - גבר במצב אנוש תוך כדי ביצוע פעולות החייאה וצעיר במצב בינוני עד קשה".

לכתבות נוספות בחדשות 13:

הטיל פוגע – והאתר עולה באש: תיעוד תקיפת ארה"ב בעיראק

הצעירה הבריטית תערער על הרשעתה בבדיית האונס: "חוסר היגיון"

אושר הסדר הטיעון עם "נוכל הטינדר": ירצה 15 חודשי מאסר בפועל

זירת הירי שבה נורו שני אנשים בבסמת טבעון שבצפון
זירת הירי שבה נורו שני אנשים בבסמת טבעון שבצפון | צילום: נתן שחר, דוברות מד''א

אתמול, כזכור, בית משפט השלום בנצרת שחרר בתנאים מגבילים את שלושת החשודים במעורבות ברצח עאדל חטיב בן ה-17, שגופתו אותרה בתחילת החודש בשטח פתוח בשפרעם. החשוד הרביעי שוחרר לפני כמה ימים. שחרור החשודים התרחש בשל התפתחות משמעותית בחקירת הרצח - כאשר זהותו של החשוד המרכזי כבר ידועה למשטרה.

בן דודו של הנער, עו"ד סעיד חטיב אשר מכהן כמנהל עיר ללא אלימות בעיריית שפרעם, סיפר יום לאחר איתור הגופה כי "קיבלנו את ההודעה בתדהמה ובהלם. ילד בן 17, תמים, חייכן, התנדב בעיר ללא אלימות ותרם לאחרים. וכך היה הסוף שלו, במקום שילמד, ישלים בגרויות, יתחתן ויהיה אזרח מהשורה – הוא גמר את החיים שלו בתוך קבר בגיל מאוד צעיר".

"הלם במגזר הערבי, בכל המדינה", המשיך חטיב. "כולם כואבים את הרצח הנתעב הזה, רצח אכזרי. הילדים האלה צריכים לפרוח, להרגיש ביטחון, ואני מקווה שהרצח הזה יהיה אחרון".

חטיב סיפר על שאיפותיו של הנער: "עאדל הגיע אלי לפני שנתיים בגיל 15, ילד שסיים לימודים בכיתה י', והוא היה נפגש איתנו פעמיים בשבוע אחר הצהריים. היו לו חלומות פשוטים – רישיון רכב, להשלים בגרויות, לעבוד, להתחתן. אהב אנשים. תמיד אמר שהוא רוצה לעשות למען הקהילה. בשלב מסוים הוא הפך למדריך, הדריך את הילדים החדשים והיה חלק בפעילות העירונית למניעת אלימות".