אחות הנרצחת במוצא: "הרוצח אמר שסבל התוקף גדול מסבל הקורבן"

לילי בן עמי, אחותה של מיכל סלה שעל פי החשד נדקרה על ידי בעלה, סיפרה בפוסט בפייסבוק ששבוע לפני המעשה החשוד אמר כי התקיפה נובעת מ"הדברים שהתוקף חווה בעברו"

זמן צפייה: 02:24

לילי בן עמי, אחות של מיכל סלה שעל פי החשד נרצחה על ידי בעלה, סיפרה הבוקר (שבת) על אמירה "חריגה" שאמר הרוצח לפני שבוע: "רק בשבת שעברה היינו כולנו יחד. בסעודה האחרונה, לרוצח שלה הייתה אמירה חריגה מאוד: הוא אמר שבעבירות – הסבל של התוקף הוא גדול יותר מהסבל של הקורבן. מיכל אמרה לו בתוקף שזה לא נכון. הוא התעקש ונימק ברקע שהתוקף בא ממנו, הדברים שהוא חווה בעברו".

בפוסט בחשבון הפייסבוק שלה, בן עמי כתבה: "איך אפשר לישון כשאחותי הקטנה מוטלת מתחת לאדמה? איך אפשר לישון כשלפני כמה שעות תהית איך להסביר לילדייך שהיא נרצחה? על ידו?".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

הרצח בהרי י-ם: "הגבר הגיע לדלת עם תינוקת – וביקש שאקח אותה"

עובדת סוציאלית, אם לתינוקת: מיכל סלה נרצחה על ידי בעלה

חשד: גבר רצח את אשתו סמוך לירושלים – וניסה להתאבד

בן עמי שיתפה על ההתמודדות שצפויה לה ולמשפחתה עם הכאב על הטרגדיה: "על כולנו כמשפחה לאזור כל בדל כוחות כדי לחייך מול התינוקות והפעוטות של המשפחה. הערב איכשהו הצלחנו לאסוף את עצמו ולעשות ארוחת קידוש משפחתית. הדמעות... לא קל לראות את אבא שלך מתייפח מולך".

"משימת החיים החדשה שלנו היא לגדל את הבת הקטנה של מיכל", המשיכה בן עמי. "בת שמונה חודשים בלבד, שעד אתמול ינקה מאמה האוהבת. היא תהיה לעד עבורנו זיכרון חי של מיכל. אני יודעת שכאשר היא תגדל היא תשאל הרבה שאלות והיא תרצה להכיר את אמא שלה שכל כך אהבה אותה. להכיר אותה דרך הסרטונים והתמונות, הסיפורים והזכרונות שנותרו והררי המילים שמיכל כתבה".

מיכל סלה, הנרצחת מיישוב מוצא
''רצתה לשמח אנשים''. מיכל סלה ז''ל | צילום: חדשות 13

כזכור, ביום חמישי מיכל סלה, עובדת סוציאלית בת 32, נדקרה למוות על פי החשד על ידי בעלה. הבעל, ששמו עדיין אסור לפרסום, דקר אותה ואז ניסה להתאבד בעצמו, כל זאת ככל הנראה לעיני ביתם התינוקת בת השמונה חודשים. מעצרו של הבעל הוארך עד ליום חמישי הבא. עורך דינו עידן גמליאלי מסר כי "מדובר בטרגדיה נוראית. החשוד מאושפז בבית החולים במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם, ולכן בשלב זה גרסתו לא נשמעה. לאחר שמצבו הרפואי ישתפר נוכל ללמוד את גרסתו להשתלשלות האירועים ולבחון את המשך צעדינו".

א', שכנתה של מיכל, סיפרה אתמול לחדשות 13 כי לאחר המקרה הגיע בעלה של סלה לדירתה, כשבתו התינוקת בידיו, ויבקש ממנה לקחת אותה: "שמעתי דפיקות בדלת, פתחתי אותה וראיתי כבר מחזיק בתינוקת, כשהוא נשען על הקיר, והוא אמר לי: 'אני צריך עזרה. תביאי לי כוס מים וקחי את הילדה'", סיפרה השכנה. "שאלתי אותו מה קרה והוא סיפר לי שהוא ואשתו ניסו להתאבד". "נכנסתי הביתה עם הילדה, התקשרתי למשטרה, והם יצרו קשר עם מד"א", הוסיפה א'. "הכנסתי את הילדה טיפלתי בה. ילדה נחמדה ושמחה, רחצנו אותה". "הילדה לא בכתה – היא רצתה להיות בידיים", הוסיף בעלה של א', ג'.

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-20191004-1213' autoplay='0' credit='' desc='ג′, שכן של מיכל סלה' kid='1_u5y01a91' duration='183'']

"הגבר היה פצוע, אבל נראה בסדר גמור מבחינת שיח, הוא לא היה נראה נסער או מבולבל, אלא אדם במצוקה שמבקש עזרה. לאט לאט הבנתי שהוא איבד את ההכרה", הוסיפה השכנה. "לא הכרנו את הזוג. אני חושבת שראיתי את הבחורה (מיכל) כמה פעמים, בחורה מקסימה. התרשמתי ממנה. אבל אותו אני לא זוכרת שראיתי אף פעם, ולא את התינוקת".