גדי נרצח אחרי שהמשטרה לא הגיעה - משפחתו תפוצה במיליונים

8 שנים לאחר שגדי ויכמן נדקר למוות מתחת לביתו - המשטרה ועיריית ב"ש יפצו את משפחתו בסכום יוצא דופן של כחמישה מיליון שקלים. זאת, לאחר שהניידת הגיעה לזירה שעות ארוכות לאחר שהוזעקה

גדי ויכמן שנרצח בבאר שבע כשהעיר לנערים על רעש
גדי ויכמן שנרצח בבאר שבע כשהעיר לנערים על רעש | צילום: חדשות 10
לפני שמונה שנים, פרשת הרצח של גדי ויכמן הסעירה את המדינה. הערב (חמישי), פורסם לראשונה בחדשות 13 כי המשטרה ועיריית באר שבע יפצו את משפחתו בסכום יוצא דופן של חמישה מיליון שקלים - לאחר שהניידת הגיעה לזירה שעות ארוכות אחרי שהוזעקה על ידי משפחה ויכמן, ושכנים נוספים. הסדר פשרה הוגש לבית המשפט שלפיו המשטרה ועיריית באר שבע ישלמו סכום למשפחתו 4.7 מיליון שקלים על המחדל הבלתי נתפס של המשטרה והפיקוח העירוני באותו לילה. הקריאה הראשונה במוקד 100 של המשטרה התקבלה 14 דקות לאחר חצות, בעקבות תלונות של משפחת ויכמן ושכנים נוספים על הקמת רעש על ידי נערים מתחת לבניין מגוריהם. גדי רק רצה להרדים את בתו. "המוקדנית אומרת לי, 'אנחנו שולחים ניידת. אני שולחת ניידת', אמרתי לה, 'מהר, שלא יקרה משהו'", סיפרה אלמנתו של גדי, מיכל. "שום ניידת, והיו עוד הרבה לפניי שהתקשרו וגם לא הגיעה ניידת. זה יכול היה להימנע, הרצח הזה. גדי יכול היה להיות איתנו פה, היום". לאחר מכן התקבלו עוד שלוש שיחות, אבל השוטרים לא הגיעו למקום.
גדי ויכמן שנרצח בבאר שבע כשהעיר לנערים על רעש
גדי ויכמן שנרצח בבאר שבע כשהעיר לנערים על רעש | צילום: חדשות 10
גם אחרי השיחה מאחת השכנות שמדווחת על הרצח, השוטרת והפקח שקיבלו את הקריאה לא יצאו למקום. רק שעתיים וחצי לאחר מכן הם הגיעו לזירה, אבל זה כבר היה מאוחר מדי. עדן אוחיון שהורשע ברצח דקר את גדי למוות. "הוא ראה אותי עומדת שם עם הבת שלי. הוא ידע מה שהוא הולך לעשות והוא עדיין הלך ועשה את זה. זה מפלצת, לא פחות מזה", מספרת מיכל. מתחקיר המשטרה אז עלה שהשוטרת שיקרה ובמחוז הדרומי של המשטרה הוחלט מיד לפטר אותה מעבודתה. המשפחה אמנם קיבלה פיצלוי כספי גדול מאוד אבל אין שום דבר שיוכל לפצות על מותו המיותר של גדי. מעיריית ב"ש נמסר: "לפנים משורת הדין ובלחי שהעירייה הודתה בחבות ובאחיות כלשהי בעובדות ולנוכח ההתחשבות במצבם של האלמנה והילדים לנוכח האסון שפקד אותם, הסכימה חברת הביטוח בעצה אחת עם העירייה להצעת הפשרה ולפיו תשלם חברת הביטוח למשפחה את סכום הפשרה".