יותר מ-20 ישראלים נחקרו בחשד למכירת טילים למדינה באסיה

הותר לפרסום כי קבוצת ישראלים, חלקם יוצאי התעשיות הביטחוניות, נחקרו בחשד לפיתוח ומכירת טילים משוטטים חמושים למדינה זרה בניגוד לחוק, בתמורה לכסף רב וטובות הנאה

זמן צפייה: 02:00

השב"כ והמשטרה התירו היום (חמישי) לפרסום כי במהלך החודשים האחרונים מתקיימת חקירה במסגרתה יותר מ-20 ישראלים, בהם יוצאי התעשיות הביטחוניות, נחקרו בחשד לפיתוח, ייצור וסחר לא חוקי של טילים משוטטים חמושים למדינה באסיה. הנחקרים חשודים בביצוע עבירות נגד ביטחון המדינה, עבירות על חוק הפיקוח על יצוא ביטחוני, עבירות הלבנת הון ועבירות כלכליות נוספות.

לפי החשד, אותם ישראלים קיבלו הנחיות לפעולה מגורמים הקשורים באותה מדינה זרה, בתמורה לקבלת כספים בהיקפים גדולים וטובות הנאה נוספות. מהשב"כ והמשטרה נמסר כי הקשר בין החשודים לאותם גורמים התנהל בחשאי, תוך ניסיון להסוות את הגורם אליו מיועדים הטילים. "חקירה זו חשפה מידע רב אודות שיטות הפעולה של אותם גורמים זרים אל מול ישראלים, לרבות שימוש בטכניקות של הסתרה וחשאיות בביצוע העסקאות ובהעברת התמורה להן", נמסר.

ציוד תקשורת וניווט שנתפס בשטח במרכז הארץ במהלך ניסוי שביצעו חשודים במכירת אמצעי לחימה למדינה באסיה | צילום: שב''כ

עם חשיפת החקירה, פורסם תיעוד של אמצעי הלחימה בהם סחרו החשודים, ביניהם ניסוי ירי רקטי שבוצע במרכז הארץ, לא רחוק משכונות מגורים.

טיל שנתפס בסדנת ייצור כחלק מחקירת ישראלים החשודים במכירת אמל''ח למדינה באסיה | צילום: שב''כ

ציוד תקשורת וניווט שנתפס בשטח במרכז הארץ במהלך ניסוי שביצעו חשודים במכירת אמצעי לחימה למדינה באסיה | צילום: שב''כ