נציב התלונות יבדוק התנהלות השופטת שהציעה "לתת מנטוס" לברלנד

נציב התלונות על שופטים יערוך בדיקה על התנהלות השופטת שרון לארי בבלי. זאת, לאחר שבתגובה לתלונת פרקליטי הרב ברלנד על מצבו הבריאותי אמרה בציניות "תנו לו מנטוס" • פרסום ראשון

זמן צפייה: 05:10

פרשת ברלנדנציב התלונות על שופטים יבדוק את התנהלותה של שופטת המעצרים שרון לארי בבלי במהלך הדיון בהארכת מעצרו של הרב אליעזר ברלנד. זאת,  לאחר שאמרה מספר דברים בעייתים, בהם - היא הזכירה את המקרה שפורסם בתחקיר "הצינור" שבו הרב נתן לאדם חולה סוכריות תוך אמירה שמדובר בתרופה, ואמר שבזה הוא יבריא. בתגובה לדברי עורך דינו על מצבו הרפואי אמרה לארי בבלי: "תנו לו מנטוס".

אתמול (ראשון) נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות קראה למנהל בתי המשפט ולשופט אביטל חן, נשיא בית משפט השלום שבירושלים, לקיים בירור לגבי האמירות השנויות במחלוקת.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

ספינת הקורונה: חשד להידבקות אצל 2 ישראלים נוספים

חשד: עורכת דין גבתה מאות אלפי שקלים מלקוחות – ונעלמה

2 תושבי הצפון נעצרו בחשד לחטיפה וגניבת נשק צה"לי; הרקע פלילי

השופטת שרון לארי בבלי
השופטת שרון לארי בבלי | צילום: האתר הרשמי של הרשות השופטת

ביום חמישי, בית משפט השלום בתל אביב האריך בשמונה ימים את מעצרו של הרב אליעזר ברלנד, שנעצר בחשד לעבירות עושק, הלבנת הון וקבלת דבר במרמה של מאות מיליוני שקלים, במסגרת הפרשה שנחשפה בעקבות תחקיר חדשות 13. המשטרה טענה בדיון כי התחזקו הראיות לכך שראש קהילת "שובו בנים" דרש בעצמו את הכספים שגבה. בזמן הדיון כמאה אנשים הפגינו מחוץ לבית המשפט במחאה על מעצרו.

בשבוע שעבר האריך בית המשפט את מעצרו בחמישה ימים. השופט ביאלין מסר כי "עיון במסמכים ובהודאות הנלוות מלמד כי הרב ויתר הקושרים שימשו כמסחטת כספים". במהלך הדיון, התפרעו חסידי הרב מחוץ לבית המשפט.

הרב ברלנד בבית המשפט
הרב ברלנד בבית המשפט | צילום: חדשות 13

עוד הוסיף השופט כי המסמכים שהוגשו מבססים "חשד סביר" לגבי חלק מהתלונות. "נראה כי ברלנד קשר עם אחרים לקבל כספים בסכומים של עשרות אלפים וזאת לאורך תקופה. בעקבות אותן תרומות לכאורה, הגיעו לחשבונות הבנק בין היתר של אשת המשיב, סכומים בהיקף של עשרות מיליונים".

נציג המשטרה אמר בדיון כי תחקיר חדשות 13 "פתח תיבת פנדורה", וכי החקירה שנפתחה בעקבותיו עוררה את החשדות לעבירות המס נגד הרב. לדבריו, ישנם יותר מ-200 עדים נגד ברלנד, וכי מדובר ביותר מ-20 תיקי חקירה.