חשד לשוחד בשלטון המקומי: 2 ראשי רשויות ועוזר שר עוכבו לחקירה

המשטרה פשטה על מספר לשכות ראשי ערים ומשרדי עו"ד, עצרה 10 בני אדם, ועיכבה עוד 9, בחשד שבכירים ברשויות מקומיות קידמו את עסקיהם של בעלי אינטרסים בתמורה לשוחד או ממניעים פסולים אחרים

זמן צפייה: 00:37

המשטרה עצרה הבוקר (שני) עשרה בני אדם ועיכבה תשעה נוספים לחקירה, במסגרת פרשת שחיתות בשלטון המקומי. בין המעוכבים לחקירה שני ראשי רשויות מקומיות, עוזר של שר וקבלן מוכר. המעצרים התבצעו במסגרת פשיטה של חוקרי יחידת להב 433 על מספר לשכות ראשי ערים ומשרד עורכי דין באזור השרון.

במסגרת החקירה, נחשד בין היתר כי אישי ציבור קיבלו שוחד מקבלנים ויזמים בתמורה לעבודות תשתית באזור חיפה והקריות. בין העצורים גם בכיר בחברת "יפה נוף".

מהמשטרה נמסר כי העצורים והמעוכבים חשודים במעורבות בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, הלבנת הון, עבירות על פי פקודת מס הכנסה ועבירות נוספות. "במסגרת החקירה עלה החשד כי עובדי ציבור בכירים, ביחד עם אחרים, כל אחד על פי חלקו, ביצעו לכאורה עבירות שחיתות תוך מעורבות בעלי השפעה בחברות ממשלתיות ובמוסדות שלטון", מסרה המשטרה.

יחידת להב 433
יחידת להב 433 | צילום: חדשות 13

"מממצאי החקירה עולה כי בעלי אינטרסים פעלו כדי לקדם את ענייניהם העסקיים, תוך ביצוע עבירות וכדי להשפיע על מקבלי ההחלטות בחברות ממשלתיות לקדם את ענייניהם", הוסיפה המשטרה. "כמו כן עלה החשד כי בעלי תפקידים בכירים ברשויות מקומיות ואף במשרדי ממשלה מעורבים לכאורה אף הם בקידום ענייניהם של בעלי האינטרסים בתמורה לשוחד או ממניעים פסולים אחרים".

עו''ד עדי כרמלי
עו''ד עדי כרמלי | צילום: חדשות 13

עורך הדין עדי כרמלי, המייצג את אחד החשודים בפרשה, אמר כי "מרשי מכחיש כל קשר למעורבות פלילית כלשהי. האדם אותו אני מייצג מכהן כיו"ר ועדה קרואה, וכיהן בתפקידים ציבוריים רבים בהצטיינות". לדבריו, "החקירה הגלויה נמצאת בראשיתה ואנו משוכנעים כי תשובות מרשי הניתנות ברגעים אלה לחוקריו יוכיחו כי בתפקודו ובמעשיו לא דבק רבב".