"הסמים דפקו לו את המוח": גילויים חדשים על רצח מאיה ווישניאק

איש לא יודע איך הבילוי של בני הזוג הצעירים בשבת שעברה הפך לזירת רצח מסויטת. מי שמחזיק בתשובה לתעלומה הוא עמית אלמוג - שמקורביו מתארים כילד סגור שלא מצא עצמו. "ראיתי את ההתדרדרות"

זמן צפייה: 11:05

איש עוד לא יודע מה קרה בשבת שעברה בין עמית אלמוג ומאיה וישניאק - שני צעירים שהיו בני זוג רק כמה חודשים, ואיך בילוי עם מאיה בבית אימו הפך לזירת רצח מסויטת. מי שמחזיק בתשובה לתעלומה הוא עמית אלמוג, בן 21 מרמת גן, שהובא אתמול לבדיקה פסיכיאטרית.

עמית היה בן זוגה של מאיה זה כמה חודשים ואף התארח בביתה לא פעם. גם בסוף השבוע האחרון הכול היה רגיל. שירה, אחותה של מאיה הקרובה אליה ביותר, לא הבחינה במשהו חריג. "היה בצהריים בשבת איזה בראנץ' עם סבתא, והיא נסעה ב-14:00. ניסינו להשיג אותה, היא לא ענתה בטלפון", סיפרה. על פי החשד, עמית ומאיה היו לבד בבית אימו. סמוך לשעה 18:00 הוא חנק אותה. כשאימו הגיעה הביתה הוא טען שמאיה ישנה, אבל אז תקף את אימו. בתושייתה החלה האם לומר לו שהיא אוהבת אותו ואז עמית עצר, המשטרה הגיעה והוא נעצר.

עוד בחדשות 13:

ביקש מנשים הכוונה לשדות כלניות – ואז הטריד אותן מינית

במשטרה מעריכים: החשוד ברצח זוגתו בר"ג תכנן לפגוע בעוד אנשים

"ביתר את גופתה": תושב בת ים מואשם ברצח אשתו טטיאנה חייקין

עמית אלמוג ומאיה ווישניאק
עמית אלמוג ומאיה ווישניאק | צילום: חדשות 13

עמית למד בתיכון "אהל שם" שברמת גן. לצבא הוא לא התגייס בשל בעיה רפואית ובאותה נקודת זמן, יש הטוענים, הוא לא מצא את עצמו. "ילד סגור, ביישן, שמחפש את עצמו", סיפר חברו ארז (שם בדוי). "אסיד, כדורי הזיה למיניהם, הוא צרך את הסמים הכי קשים. הסמים דפקו לו את המוח והילד לא מצא את עצמו. התחלתי לראות את ההידרדרות שלו". ארז זיהה את המצוקה וההידרדרות, ויצר קשר עם אימו של עמית. "התגובה של אימא שלו הייתה 'אני יודעת, אני אטפל בזה, אני יודעת, אין לי מה לעשות עם זה'".

"הייתה מערכת יחסים צעירה, הדדית, לא אובססיבית", אמרה פרקליטתו של אלמוג, עו"ד אורית חיון. "אין פה את הסימנים של ההתעללות, של הריבים. גם הניסיון שלו לחנוק את אימא שלו, לדקור את אימא שלו, מצביע על זה שזה לא תיק קלאסי של אלימות בין בני זוג, אלא מצב נפשי קשה שהוא היה בו שהתפרץ גם כלפי מי שגידל אותו ואהב אותו".