לאחר ששוחררה למעצר בית: ביהמ"ש הורה להשיב את מעודה למעצר

השופט בדיון בעניינה של המטפלת המתעללת מראש העין, ששוחררה למעצר בית, קבע כי יש להחזירה למעצר עד ליום חמישי, בטענה כי יש חשש שהמפקחים שהוקצו לא מתאימים וכי היא לא תעמוד בתנאי השחרור

זמן צפייה: 01:00

בית המשפט הורה היום (ראשון) על השבתה למעצר של כרמל מעודה, הגננת המתעללת מראש העין עד ליום חמישי. זאת לאחר ששוחררה היום למעצר בית בהוראת בית המשפט העליון. השופט עידו דרויאן אמר כי "הנאשמת לא תוכל לעמוד בתנאי השחרור, ואני מורה על מעצרה".

בדיון החליט השופט שהאדם שאמור היה לשמש כמפקח על מעודה במהלך מעצר הבית לא מתאים לשמש כמפקח ופסל אותו. שני מפקחים נוספים לא טרחו להגיע לדיון בבית המשפט. לכן, השופט החליט שמעודה לא תוכל לעמוד בתנאי השחרור, והורה על שחרורה.

כרמל מעודה בבית המשפט
כרמל מעודה בבית המשפט | צילום: חדשות 13

מוקדם יותר היום, מעודה שוחררה מכלא נווה תרצה למעצר בית - ותשהה אצל אדם שאינו מכיר אותה. אביה של מעודה אמר מוקדם יותר: "עזבו אותנו, אני צריך להתמודד עם הכאב שלי".

האדם שהסכים לארח את מעודה, התנדב לאחר ששמע כי המשפחה אצלה הייתה אמורה לגור ביטלה בעקבות הפגנות. מעודה הייתה אמורה לשהות במעצר בית בבית בירושלים. עם זאת, לאחר שהדבר נודע, מאות הורים הגיעו ביום חמישי בערב לבית המשפחה והפגינו נגדם. כתוצאה מכך, המשפחה הודיעה כי ביטלה את עניין הערבות עליה. אביה של מעודה אמר: "עזבו אותנו, אני צריך להתמודד עם הכאב שלי".

כאמור, שופט בית המשפט בעניינה של מעודה אמר לעורך דינה אפרים דמרי כי על כל הערבים להתייצב עד השעה 17:00 בבית המשפט - אחרת היא תשלח שוב למעצר.

שלום גולן, אב אחד הילדים שהיו בגן של כרמל מעודה - המטפלת שהתעללה בפעוטות, הגיע היום לבית שבו הנאשמת תשהה במעצר בית ואמר לדייר: "אדם ארור שהחליט להיות יפה נפש. זה שאין לידך אף אחד בחיים, אל תשים לידך אנשים שחורים. אם יש לך טיפה לב, אני מבקש ממך, תחזור בך ממה שעשית. חבל שהחיים שלך ושל כל הבניין הזה ייהרסו".

הורים בדיון כרמל מעודה
הורים בדיון כרמל מעודה | צילום: ניר מזקי, חדשות 13

"כרמל עדיין לא הגיעה לפה, יש אנשים שיושבים על המשמר. כנראה מעבדים אותה בדרך ומשחקים את המשחר. כבר אמרו שלוש כתובות, אמרו שאמא שלה לוקחת אותה הביתה וכל מני כאלה", אמר האב ושוב פנה לגבר שהתנדב לארח את מעודה: "תבטל את הדבר האיום והנורא הזה שעשית, כי אתה הולך להשבית רחוב שלם, עיר שלמה. כל נתניה בדרך לפה. אנחנו הולכים לסגור לך את הרחוב וכל הבניין הזה יעמוד נגדך. אני מציע לך שתחזור בך ותחזיר לכלא את האישה הרעה הזאת".

לפני כן ביום חמישי, אישר בית המשפט העליון את הערעור שהגישה מעודה נגד ההחלטה לעצור אותה עד תום ההליכים המשפטיים, והורה על שחרורה למצער בית בתנאים מגבילים.

כרמל מעודה
הגננת כרמל מעודה

בהחלטת השופט על שחרורה צוין כי "מכתב האישום אכן עולה תמונה קשה של התעללות בילדי הגן. עם זאת, המעצר אינו מקדמה על חשבון העונש וחומרת העבירות אינה מהווה על פי החוק עילה למעצר עד תום ההליכים". עוד נכתב בהחלטה כי "מאחר שהמסוכנות הנשקפת מהעוררת מוגבלת לנסיבות הייחודיות של טיפול בילדים, הוחלט כי ניתן להפחיתה באמצעות מעצר בית בתנאים מגבילים".

הורים לילדים בגן של מעודה זעמו על שחרורה למעצר בית. ניקול דניאל חג'בי, שבנה עבר לכאורה התעללות, סיפרה כי "נתנו אמון במערכת והכול התפוצץ לנו בפרצוף - אנחנו שבורים ומרוסקים. אין לי מילים לתאר את מה שאני מרגישה כרגע. החלטת בית המשפט הזויה ומקוממת - איך משחררים למעצר בית אדם שעשה את המעשים החמורים ביותר נגד פעוטות שהיו פה, שהפרקליטות הגדירה כסדיסטיים? איפה נשמע דבר כזה? מערכת המשפט יורקת לנו בפנים ומעבירה מסר מאוד ברור שלקורבנות אין שום הגנה".