היועמ"ש לרה"מ על הבקשה לשימוע בשידור חי: "לא מכבדת את ההליך"

מטעמו של מנדלבליט נשלח מכתב חריף לפרקליטי נתניהו בתגובה לבקשתם: "שום שימוע לא התקיים מעולם בפומבי; מוטב היה שבמקום בקשות סרק, הייתם מקיימים את ההנחיות המחייבות"

זמן צפייה: 01:47
לשכת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מסרה הערב (חמישי) מכתב חריף לפרקליטי נתניהו, ובו דחתה את הבקשה לערוך את השימוע בעניינו של ראש הממשלה בשידור חי. "הבקשה חסרת תקדים ולמעשה נעדרת כל ביסוס משפטי. כמעט והיינו אומרים שהיא אינה מכבדת את ההליך", נכתב. במכתב מציין ד"ר גיל לימור, עוזר בכיר לעומ"ש, כי "המכתב לא מציג כל נימוק משפטי לקיומו של שימוע באופן פומבי", מכנה את הבקשה לשדר את השימוע בשידור חי "בקשת סרק", וכותב: "מוטב היה שבמקום בקשות סרק שאתם יודעים היטב שלא יתקבלו, הייתם פועלים לקיים את ההנחיות המחייבות בהליך זה".
נתניהו ומנדלבליט
נתניהו ומנדלבליט | צילום: רויטרס
לכתבות נוספות בחדשות 13: גנץ לנתניהו: "בוא למו"מ – בלי תנאים מוקדמים, ספינים ובלוקים" נתניהו מבקש מהיועמ"ש להעביר השימוע בשידור חי: "כך נבטיח צדק" התובעת בתיקי נתניהו מונתה למשנה לפרקליט המדינה "ההליך לא יוכל להגשים את תכליתו, אם הכוונה היא לנהל אותו כמו אירוע תקשורתי", נכתב. "השימוע אינו נועד לשכנע את הציבור. עקרון השוויון בפני החוק מחייב גם בתיקי החקירה המדוברים". כזכור, מוקדם יותר היום פנה נתניהו אל מנדלבליט בבקשה להעביר את השימוע שלו, שיתקיים בשבוע הבא, בשידור חי. בסרטון שפרסם, אמר נתניהו כי "בשבוע הבא ייפתח השימוע בענייני. אחרי שלוש שנים של מבול של הדלפות מגמתיות, חלקיות, הגיע הזמן שהציבור ישמע את הכול - גם את הצד שלי, בצורה שלמה ומלאה - ללא מתווכים, ללא צנזורים וללא מעוותים. לכן אני מבקש מהיועמ"ש לפתוח את השימוע לשידור חי".
נתניהו ומנדלבליט
נתניהו ומנדלבליט | צילום: לע''מ, רויטרס
עוד אמר רה"מ: "אני חושב שזה הדבר הדרוש וזה מה שעשה השופט מלצר ביחס לדיוני ועדת הבחירות, זה מה שעשה הנשיא ריבלין ביחס לדיונים עם המפלגות, אלה הדברים שנותנים ביטחון לציבור. אתה יודע שהשקיפות נותנת את האמת, הרי בלאו הכי יהיו הדלפות, אנחנו רואים כבר 300 הדלפות בלי שום טיפול או חקירה, לכן הפרקטיקה הזאת תימשך. ובכן, למה שהציבור יהיה ניזון מדברים חלקיים? אדרבא, הכול שייצא, לא רק שאין לי מה להסתיר - אני רוצה שהכול יישמע. זאת בקשתי, שידור חי של השימוע, כך נבטיח צדק ואמת".