רודף אחרי שוטר - ומנסה לדקור: תיעוד התקרית הקטלנית בחיפה

בסרטון ממצלמות אבטחה סמוכות ניתן לראות כיצד מוניר ענבתאווי הלוקה בנפשו דולק אחרי השוטר ומתעמת איתו, לפני שנורה על ידו למוות. המחלקה לחקירות שוטרים חקרה את השוטר

זמן צפייה: 02:19

הירי הקטלני בחיפה: המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה הערב (שני) כי אחד השוטרים מהתקרית בחיפה נחקר בחשד למעורבות בירי. בתיעוד ממצלמות אבטחה סמוכות שהגיע לידי חדשות 13 ניתן לראות כיצד מוניר ענבתאווי רודף אחר שוטר ומנסה לדקור אותו.

כאמור, ענבתאווי בן ה-33 מחיפה נורה הבוקר למוות על ידי שוטרים לאחר שניסה לדקור אותם - והתנגד למעצר. אחד השוטרים נפצע קל במהלך התקרית. בעקבות האירוע, המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה פתחה בחקירה. 

מבדיקה ראשונית עולה כי המשטרה הגיע לזירה לאחר דיווח על אדם שהשתולל ברחוב בעיר, וירו לעברו לאחר שניסה כאמור לדקור אותם. בהמשך הגבר פונה במצב אנוש לבית החולים רמב"ם, שם הרופאים נאלצו לקבוע את מותו.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

עוד שבוע: הנשיא יקיים ההתייעצויות עם המפלגות על הרכבת הממשלה

טרגדיה: חולת קורונה בחודש ה-9 להיריונה מתה – העובר לא שרד

לאחר ביטול ישיבת הממשלה: עימות בין כחול לבן לליכוד

מוניר ענבתאווי יחד עם אחותו
מוניר ענבתאווי, נורה למוות על ידי שוטרים | צילום: מרכז מוסאוא

משפחת המנוח מסרה בתגובה: "ראינו סרטונים שתיעדו את האירוע, ולאחר שבני המשפחה ראו את גופת המנוח בבית חולים רמב"ם - ברור כי השוטרים פעלו בחוסר מקצועיות, תוך שימוש בירי חי מספר פעמים כתוצאה ממנו מת המנוח. שוטרים מאומנים אמורים לנטרל חשוד, שלוקה בנפשו, בלי להרוג אותו".

"מהסרטון החלקי שאינו משקף את כל האירוע שהפיצה המשטרה בו לא נראו השוטרים האחרים וממנו לא ניתן לקבוע באיזה שלב החלו השוטרים לירות במנוח. לכן דרושה חקירה מעמיקה ומקצועית ע"מ שמקרים, כאלה שלמרבה הצער חוזרים על עצמם עם חשודים ערבים לא יחזרו על עצמם".  החקירה של מח"ש חשובה ורופא מטעמם ישתתף בנתיחה".