במשטרה חושדים: אלירן מלול היה תחת השפעת סמים כשרצח את אשתו

בדמו של הבעל שדקר למוות את רעייתו מיכל סלה במוצא, התגלו שרידי סמים קלים. במשטרה בודקים אם היה תחת פסיכוזה בעת התקיפה הקשה

זמן צפייה: 00:51

המשטרה גילתה שרידי סמים קלים, ייתכן שקנאביס, בדמו של אלירן מלול החשוד ברצח אשתו מיכל סלה – כך פורסם לראשונה הערב (חמישי) בחדשות 13. במשטרה בודקים האם מלול היה תחת פסיכוזה כשביצע את התקיפה הקשה, ואם לשימוש בסמים היה קשר לכך.

כזכור, הבוקר האריך בית משפט השלום בירושלים את מעצרו של מלול ב-11 ימים. החשד המיוחס לו, בין היתר, הוא "רצח באכזריות מיוחדת או התעללות". במהלך הדיון, סניגוריו של מלול, החשוד גם בשיבוש הליכי משפט, העבירו מכתב למשפחת מיכל סלה, ממשפחתו של החשוד ברצח.

לכתבות נוספות בנושא >> 

"אכזריות מיוחדת": מעצר החשוד ברצח מיכל סלה הוארך ב-11 ימים

החשד לרצח במוצא: בעלה של מיכל סלה לא שיתף פעולה בחקירתו

רצח מיכל סלה: כיצד הפך המטפל בנוער בסיכון לחשוד ברצח אשתו?

אלירן מלול החשוד ברצח אשתו מיכל סלה
אלירן מלול החשוד ברצח אשתו מיכל סלה

ביום שני, לאחר שיפור במצבו הרפואי, שמוגדר כעת קל, נחקר מלול בבית החולים הדסה עין כרם - אך לא שיתף פעולה עם החוקרים. המשטרה לא הצליחה לקבל את גרסתו, לאחר שטען כי הוא סובל מכאבים.

כזכור, ביום חמישי שעבר נדקרה למוות מיכל סלה, עובדת סוציאלית בת 32, בביתה שבמוצא. מלול, שעל פי החשד דקר אותה, ניסה לשים קץ לחייו. כל זאת ככל הנראה לעיני בתם התינוקת בת השמונה חודשים.

בשבת, סיפרה לילי בן עמי, אחותה של מיכל, על אמירה "חריגה" שאמר החשוד ברצח לפני שבוע: "רק בשבת שעברה היינו כולנו יחד. בסעודה האחרונה, לרוצח שלה הייתה אמירה חריגה מאוד: הוא אמר שבעבירות – הסבל של התוקף הוא גדול יותר מהסבל של הקורבן. מיכל אמרה לו בתוקף שזה לא נכון. הוא התעקש ונימק ברקע שהתוקף בא ממנו, הדברים שהוא חווה בעברו". את הדברים כתבה בחשבון הפייסבוק שלה. "איך אפשר לישון כשאחותי הקטנה מוטלת מתחת לאדמה? איך אפשר לישון כשלפני כמה שעות תהית איך להסביר לילדייך שהיא נרצחה? על ידו?", הוסיפה.

מיכל סלה, הנרצחת מיישוב מוצא
מיכל סלה, הנרצחת מהיישוב בית זית | צילום: באדיבות המשפחה

על רקע רצח מיכל סלה בשבוע שעבר, פרסם בתחילת השבוע משרד הרווחה את הדוח השנתי ל-2018 של השירות לרווחת הפרט והמשפחה העוסק באלימות במשפחה וכלפי נשים. מהדוח עולה כי ב-2018 טופלו במרכזים למניעת אלימות במשפחה 6,488 נשים נפגעות אלימות במשפחה, ו-2,478 גברים אלימים. עוד עולה מהדוח כי מאז שנת 2014 נרשם זינוק של 160% במספר הפונות למוקד הסיוע של המשרד.

עוד עולה מהדוח, כי בשנת 2018 הפנתה מערכת אכיפת החוק 2,325 גברים שהיו מעורבים במעשי אלימות כלפי בנות זוגן לתוכניות השיקום של המשרד, מתוכם – 95 גברים המוגדרים ברמת מסוכנות הגבוהה ביותר טופלו במרכזי היום ובהוסטלים.

682 נשים ו-1,011 ילדים שהו ב-13 מקלטי החירום לנפגעות אלימות מינית ב-2018. מבין השוהות במקלטים, 80% ספגו אלימות כלכלית, מינית, פיזית או נפשית לאורך שנה עד עשור. משרד הרווחה פעל להרחבת חוק מענק ההסתגלות לנשים יוצאות מקלטים במסגרתו נבנית תוכנית ליווי ושיקום במטרה להקל על החזרה לשגרת החיים.