הוארך בחמישה ימים מעצר ההורים מלוד החשודים בהתעללות בבתם

בית משפט השלום בראשון לציון קבע כי בני הזוג, שבתם בת החמש אותרה כשהיא קשורה למקלחת בביתם, יישארו במעצר עד יום שני. ככל הנראה יוגש נגדם כתב אישום, על פי ההערכות בגין התעללות והזנחה

זמן צפייה: 00:57

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (חמישי) בחמישה ימים את מעצרם של ההורים החשודים בהתעללות בבתם בת החמש. במשטרת לוד סיימו את החקירה נגדם, וככל הנראה ביום ראשון יוגש כתב אישום. טרם ידוע באילו סעיפים הם יואשמו, אך ההערכה היא שיואשמו בין היתר בהתעללות בקטין חסר ישע ובהזנחה.

במהלך הדיון הקודם בעניינם, נציג המשטרה הטיל ספק כי השניים הם הוריה הביולוגיים של הילדה, בעלת צרכים מיוחדים. בדיון שקדם לכך, אמר השופט: "החשד הוא לא לאירוע שקרה ברגע מסוים, זה משהו מאוד מתמשך". השופט אף הגדיל ואמר: "ראיתי הרבה תיקים בחיי - כאלה דברים עוד לא ראיתי". במהלך הדיון נודע כי הילדה תושאלה בנוגע למעשים המיוחסים להוריה, בני 36 ו-41.

בית המשפחה החשודה בהתעללות בילדה בלוד
בית המשפחה החשודה בהתעללות בילדה בלוד | צילום: חדשות 13

כזכור, לפני כשבועיים בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו של האב החשוד בהזנחה בחמישה ימים. מעצרה של האם, תושבת השטחים השוהה בישראל באופן בלתי חוקי, הוארך בשישה ימים. נציגת המשטרה טענה אז בדיון כי הילדה נמצאה כשהיא קשורה בחבל לאמבטיה בידיה וברגליה, וכי השוטרים נאלצו לחתוך את החבל.

אביה של הילדה טען בחקירתו כי "לא קשרתי אותה והיא לא הוזנחה". עוד הוסיף האב כי "הלכתי עם חברים לים, וכשחזרתי ראיתי פתאום את המשטרה במקום". האם טענה כי בזמן שלא היו בבית הייתה פריצה לדירה, ואולי יש לכך קשר למצבה של הילדה.

כמה ימים לפני כן, איתרה המשטרה את הילדה, כשהיא קשורה לבדה במקלחת, בתנאי הזנחה קשים ובמצב בריאותי רע. הילדה פונתה לטיפול רפואי בבית החולים אסף הרופא כשהיא במצב קל.