דקירת הנער בהוסטל הקהילה הגאה: הוארך מעצר החשוד השלישי

בית המשפט נעתר לבקשת המשטרה והאריך בארבעה ימים את מעצר הצעיר, בן 24 מצפון הארץ. זאת, לאחר שנעצר אתמול בחשד למעורבות בדקירת בן ה-17 מחוץ לבית דרור שבתל אביב

זמן צפייה: 01:06

בית המשפט האריך היום (שישי) את מעצר החשוד השלישי במעורבות בדקירת בן ה-17 מחוץ לבית דרור, הוסטל של הקהילה הגאה בשכונת התקווה בתל אביב.

אתמול, המשטרה עצרה את הצעיר בן ה-24 מצפון הארץ, בחשד למעורבות במעשה, והוא הובא לחקירה. זאת, לאחר שמוקדם יותר השבוע נעצרו שניים מבני משפחתו של הנער.

לכתבות נוספות בנושא >> 

הדקירה בהוסטל לנוער גאה: שניים מבני משפחתו של בן ה-17 נעצרו

תיעוד מזירת הדקירה בהוסטל הלהט"בי: רכבו של החשוד ועימות אלים

נער נדקר מחוץ להוסטל של קהילת הלהט"ב בת"א; מצבו קשה

זירת הדקירה מחוץ לבית דרור בתל אביב
זירת הדקירה מחוץ לבית דרור בתל אביב | צילום: חדשות 13

ביום שלישי, כאמור, פורסם כי שניים מבני משפחתו של הנער שנדקר, צעירים בני 23 ו-28, הסגירו את עצמם למשטרה ונעצרו. הם נחקרו בחשד כי דקרו את הנער פעמים רבות והותירו אותו במצב קשה.

ביום שישי שעבר נדקר בן ה-17 מחוץ להוסטל "בית דרור" של קהילת הלהט"ב בשכונת התקווה שבתל אביב. צוות מד"א פינה אותו לבית החולים איכילוב כשהוא במצב קשה, וסובל מדקירות רבות. לאחר ניתוח התייצב מצבו של הנער, והוא הועבר לטיפול נמרץ במצב קשה אך יציב. בהמשך חזר הפצוע לנשום עצמאית, ומצבו מוגדר כעת בינוני.

מבדיקה ראשונית עולה כי החשוד בדקירה יצא מרכב שחנה בסמוך – ותקף את הנער. הרקע לאירוע נבדק כאמור, וייתכן כי מדובר בסכסוך משפחתי על רקע נטייתו המינית.

זירת האירוע בה נדקר צעיר בן 19, תל אביב
זירת האירוע בה נדקר צעיר בן 17, תל אביב | צילום: תיעוד מבצעי מד''א

"כשהגענו למקום ראינו צעיר שוכב בהכרה מעורפלת ברחוב, סמוך לכניסה לבניין, כשהוא סובל ממספר פצעי דקירה בגופו", סיפרו אנשי מד"א רוסטיסלב שטדלין ואליאור יוסף. "מיד התחלנו בטיפול הרפואי שכלל חבישות ועצירת דימומים מסכני חיים. העלנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו תוך המשך טיפול רפואי ומתן תרופות לבית החולים".

מהמרכז הגאה של עיריית תל-אביב-יפו נמסר אז בתגובה לדקירה: "פשעי שנאה הם פשעי שנאה, ולא משנה מי היד שאחזה בנשק. הנערות והנערים ב'בית דרור' נמלטים ממציאות בלתי אפשרית שבה נשקפת לעתים קרובות סכנה ממשית לחייהם ומגיעים למקלט בטוח, תומך ומסייע. האחריות שלנו כחברה היא להיות כל הזמן מקלט מפני שנאה, אלימות ולהט"בופוביה".