שופטי העליון לתושבי עמונה: התשובה מסויגת

בג"ץ הודיע כי ההצהרה אינה מספקת. "הגישו תשובה מתוקנת עד 17:00", קבעו השופטים

בית המשפט העליון השיב להצהרה שהוגשה לו על ידי תושבי המאחז עמונה, וטען כי היא כללה התנייה של הפינוי השקט במימוש המתווה שהוצע על ידי הממשלה, וכי עליהן לתקנה עד השעה 17:00 אחר הצהריים היום (חמישי). רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת "הצהרה זו מתנה את התחייבות התושבים לפינוי בדרכי שלום ללא כל עימות והתנגדות במימוש ההסכם והמתווה שצורפו לבקשת המדינה להארכת מועד", נכתב בהחלטה. "לא זו הייתה ההצהרה שהתבקשה בהחלטתנו מאתמול. בית המשפט, גם אם ייעתר לבקשת הדחיה, אינו אמור להתייחס לחוקיותו של המתווה ולהיתכנות מימושו". "ההצהרה שהתושבים אמורים היו למסור על פי החלטתנו מאתמול הייתה אמורה להיות הצהרה בלשון חד משמעית לפינוי בדרכי שלום ובלא התנגדות", נאמר עוד בהחלטת העליון. "לפנים משורת הדין, אנו מאפשרים למשיבים תושבי עמונה להצהיר הצהרה בלתי מותנית בלשון חד משמעית בנוסח שנתבקש בהחלטתנו מאתמול, וזאת עד השעה 17:00 היום".
התבקשו לתת הצהרה חד משמעית (חדשות 2)
התבקשו לתת הצהרה חד משמעית (חדשות 2)
לאחר התייעצות במהלך הלילה החליטו תושבי עמונה כי הם נענים לבקשת בג"ץ ומתחייבים לפינוי שקט של המאחז. עם זאת, הם החליטו שלא לחתום באופן פרטני על מסמך התחייבות. בתשובת הביניים של בג"ץ למדינה על בקשת הדחייה של פינוי עמונה שהתקבלה אתמול, דרשו השופטים מהתושבים להתחייב שהפינוי יהיה בהסכמה - ויתנהל ללא אלימות. "כדי להסיר כל ספק", כתבו השופטים, "מתבקשים תושבי עמונה להצהיר בלשון חד משמעית, כי הם מסכימים ומתחייבים כולם כאיש אחד לפינוי בדרכי שלום וללא עימות והתנגדות. זאת, ככל שייקבע מועד נדחה על-ידי בית המשפט, ומבלי שיש בדבר משום הבעת דעה מצדנו בשלב זה".
(קובי גדעון, לע''מ)
(קובי גדעון, לע''מ)
המתווה החדש גובש בפגישה שנערכה בין נתניהו ובנט עם משפטנים ונציגים מתושבי עמונה, בתיווכו של ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן. על פי המתווה החדש, יוגדל מספרן של המשפחות שיעברו לחלקה שמצפון למאחז מ-11 משפחות ל-24. כמו כן, התחייב ראש הממשלה להקים צוות משפטי שיפעל להמשיך ולקדם את המתווה, גם לאחר עזיבת יתר המשפחות מרצון.
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ