המשטרה: תשתית ראייתית נגד גיל שפר

נמצאו ראיות לכך שגיל שפר, ראש הסגל לשעבר בלשכת רה"מ ביצע מעשה מגונה במתלוננת נגדו. הממצאים יועברו לפרקליטות

שפר, ארכיון (חדשות 2)
היחידה הארצית של משטרת ישראל הגישה היום (ראשון), בתום חקירת ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה, גיל שפר, את חומרי חקירתו. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גיא פלג במהדורה המרכזית. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת לאחר סיום החקירה, אמרו במשטרה, התגבשה תשתית ראייתית להעמדתו של שפר לדין. החקירה החלה בעקבות תלונה שהוגשה באוקטובר השנה, בה נטען כי שפר, המשמש כיום קונסול כבוד של יפן בישראל ובעברו שימש כראש סגל בלשכת נתניהו, ביצע לכאורה מעשים מגונים כלפי אישה בעת שהסיע אותה ברכבו, וכן כי לקח אותה בניגוד לרצונה למפגש חברתי כלשהו ומנע ממנה להגיע לביתה, תוך הפעלת לחץ ובאופן שגרם לה לחוש כלואה. במסגרת החקירה נחקר שפר באזהרה בגין חשד לביצוע עבירות של מעשים מגונים וכליאת שווא, נגבו עדויות ובוצעו פעולות חקירה מגוונות, אמרו עוד במשטרה. לדבריהם, ממצאי החקירה ביססו תשתית ראייתית לכאורה לביצוע עבירות של מעשים מגונים, אך לא התבססה תשתית ראייתית לביצוע עבירה של כליאת שווא. עם סיום החקירה העבירה המשטרה לפרקליטות מחוז תל אביב את כלל הממצאים, תשתית הראיות לכאורה והחומרים שנאספו, לעיון והחלטה.
פרקליטת המתלוננת, עו''ד ליאת בהר כהן
פרקליטת המתלוננת, עו''ד ליאת בהר כהן | צילום: (יח''צ)
עורכת הדין ליאת בהר כהן, בירכה על הודעת המשטרה. "קיבלנו את ההודעה לפיה ממצאי החקירה ביססו תשתית ראייתית לביצוע עבירות של מעשים מגונים במרשתי", אמרה. "מרשתי מברכת על כך ואנו ממתינים להחלטת הפרקליטות". עורך הדין גיל פרידמן, שמייצג את שפר, אמר כי "מדובר בתלונה מופרכת ונבזית שלידתה בחטא ושאין בה דבר. אנו מברכים על העברת התיק לגורמים המשפטיים המוסמכים ומשוכנעים שלאחר שילמדו את פרטיו, האמת תצא לאור והתיק ייסגר".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ