המשפט שהסעיר את המדינה: גזר הדין של אזריה בעוד שבועיים

בית הדין הצבאי בקריה יגזור ב-21 בפברואר את דינו של החייל שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון

נקבע תאריך לגזר הדין של אלאור אזריה: בית הדין הצבאי בקריה יגזור ב-21 בפברואר את דינו של החייל שהורשע בהריגת המחבל המנוטרל בחברון. במהלך שלב הטיעונים לעונש דרשה התביעה הצבאית לגזור על אזריה עונש של בין 3 ל-5 שנות מאסר - כפי שנחשף בחודש שעבר בחדשות 2. כמו כן ביקשה התביעה להוריד את אזריה לדרגת טוראי ולא לנכות ממאסרו את 10 החודשים ששהה במעצר בית. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת בדיון שהתקיים ביום שלישי האחרון, ביקש נציג התביעה הצבאית מבית הדין שלא לגזור על אזריה פחות משלוש שנות מאסר בגין עבירת ההריגה. קודם לכן תקפה משפחת אזריה את מח"ט כפיר גיא חזות, שהעיד בדיון. צ'רלי אזריה, אביו של החייל, צעק לעבר הקצין: "אתה משקר, תוריד את המדים שאתה לובש". לאחר כשש שעות שבו מסר המח"ט את עדותו, התברר כי מי שניהל אותה בפועל היה למעשה אזריה עצמו, ששיגר כל הזמן פתקים לפרקליטיו. בנקודה מסויימת בעדות המח"ט, כתב אלאור במהרה פתקשהגיע לידי חדשות 22: "הרס"ר עדכן את החטיבה ש'אלאור לא במצב טוב' ואף אחד לא פנה אליי", כתב.
מח''ט כפיר, גיא חזות
מח''ט כפיר, גיא חזות
"אחרי היום שבו פורסמו ההקלטות, המח"ט ראה אותי בשק"ם", המשיך אזריה בפתק שמסר לעורכי דינו. "היה שם גם מג"ד של דוכיפת ואף אחד לא דיבר איתי. בערב הרס"ר בא אליי ואמר לי שהמח"ט אמר לו שהוא ראה אותי – ולא דיבר". עדותו של חזות מגיעה כחודש לאחר שהקלטת השיחה בינו לבין אביו של אזריה, צ'רלי, נחשפה בחדשות 2 ובה נשמע משכנע את האב שלא לערער על ההרשעה. לאחר הפרסום, פרקליט המשפחה, עו"ד יורם שפטל, קרא לפתוח בחקירת מצ"ח נגד חזות בגין "שיבוש חמור של הליכי משפט". עם זאת, הבקשה לחקירה נדחתה בשל העובדה שההקלטה נחשפה לאחר מתן הכרעת הדין ולכן אינה רלוונטית.
אזריה עם בני משפחתו בבית הדין
אזריה עם בני משפחתו בבית הדין | צילום: פלאש 90 / מרים אלסטר
"אני לא נגד אלאור - אבל טמנתם לי מלכודת", מסר מח"ט כפיר במהלך עדותו. "אני גאה שפגשתי את צ'רלי. אני יזמתי את הפגישה, אחרי שקראתי את כל הכרעת הדין אז החלטתי ליזום פגישה". הוא אף טען כי אינו רואה בעיה בקיום הפגישה, וכי היא התקיימה על דעתו בלבד: "לא עדכנתי אף אחד".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ