פרשה 512: 9 שנות מאסר לריקו שירזי

ראש משפחת הפשע הודה במסגרת הדסר טיעון בעבירה של סיוע להריגה ובקשירת קשר לביצוע פשע, וישלח ל-9 שנות מאסר. מדובר בגזר הדין הראשון שניתן במסגרת פרשה 512

שירזי
בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (שלישי) עונש של 9 שנות מאסר על ראש משפחת הפשע ריקו שירזי, זאת במסגרת הסדר טיעון שנחתם עם המשטרה. מדובר בגזר דין ראשון שניתן במסגרת פרשה 512 הנחקרת בשנים האחרונות. כמו כן נגזרו על שירזי 18 חודשי מאסר על תנאי. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת שירזי נפרד בבית המשפט מילדיו ומשפחתו בחיבוקים ונשיקות. "יהיה בסדר, נוריד להם בערעור עוד שנתיים", אמר לכתבים באולם בית המשפט. "לאור הקשיים הראייתיים בתיק זה, הצלחנו להגיע להסדר טיעון לאחר ששכנענו את הפרקליטות כי העבירות בתיק אינן מבססות את כתב האישום המקורי ולכן הוא תוקן בצורה משמעותית מאוד", אמר עורך דינו של שירזי, עו"ד משה יוחאי. "עבירות הרצח והניסיון לרצח הוסרו, ובסופו של דבר בית המשפט - לאחר ששקלל את כל השיקולים הראיייתים והנסיבות האישיות, קבע שהעונש יעמוד על 9 שנות מאסר". כפי שנחשף לראשונה בחדשות 2 בחודש יוני האחרון, שירזי שהואשם ברצח ובניסיון רצח הודה במסגרת ההסדר בעבירה של סיוע להריגה ובקשירת קשר לביצוע פשע. במסגרת ההסדר בין הצדדים הפרקליטות ביקשה עונש של עד 12.5 שנות מאסר.
עו''ד משה יוחאי
עו''ד משה יוחאי | צילום: חדשות 2
במסגרת הפרשה הוגש כתב אישום נגד שירזי בגין רצח גיא יחזקאל וניסיון רצח של אסי אבוטבול, על רקע מאבק שהתחולל בין המשפחות בין השנים 2002 ל-2004 על אזורי שליטה בשרון. "לאחר מו"מ ארוך קיבלו בית המשפט והפרקליטות את עמדתנו כי בתיק זה קיים קושי ראיתי לא מבוטל והפרקליטות ברוב הגינותה הסכימה לתקן את כתב האישום לעבירות פחותות בהרבה מכתב האישום המקורי", אמר עו"ד דינו.