"ליטף מתלוננת, חפן וכפה חיבוק"

טיוטת כתב האישום נגד משה איבגי נחשפת: השחקן המוכר יואשם כי פעל מילולית ופיזית נגד ארבע נשים שונות, שעם רובן עבד. בין היתר נגע בהן בניגוד לרצונן

איבגי (ארכיון)
משה איבגי צפוי להיות מואשם בארבעה מקרי הטרדה מינית ועוד שני מקרים של מעשה מגונה במגוון ממקומות עבודתו ומחוצה להם - כך עולה מטיוטת כתב האישום שהגיעה לידי חדשות 2 Online. בטיוטה מתוארים מקרי הטרדה של ארבע נשים שונות, מהן שלוש שעבדו לצדו ועוד אחת שפגשה בו במקרה. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת האישה הראשונה שהתלוננה נגד איבגי היא א', שעבדה עמו בסטים של הסרט "לצוד פילים" ו-"הבורר". בטיוטה מתואר כיצד ליטף את גבה והחדיר ידו מתחת לבגדיה, ובהזדמנות אחרת חיבק אותה מאחור ולחש באוזניה אמירות מגונות. כל המעשים נעשו ללא בקשתה או הסכמתה של המתלוננת.
איבגי (ארכיון)
איבגי (ארכיון)
במקרה השני, אחז איבגי לכאורה בשדהּ של אישה שעבדה על הסט של הסדרה "זגורי אימפריה", כשלאחר מעשה סטרה לו האישה. עוד סיפרה כי בהמשך, כשבא בן זוגה לבקר אותה, קרא לעברם קריאות מגונות. במקרה שלישי, שנערך בתיאטרון חיפה שם שיחק איבגי בהצגה "הדפוקים", התלוננה אישה כי הציע לה מספר פעמים שיבוא לבקר אותה בדירתה משגילה כי היא גרה לבדה - למרות תזכורות מצדה כי האו גבר נשוי וכי היא בגיל של בתו - ובהמשך אף הכריח אותה לחבקו כשפניו קבורים בתוך חזהּ. המקרה הרביעי המתואר בטיוטת כתב האישום הינו מקרה בו פנה השחקן המוכר לאישה שכלל לא הכיר, מחוץ לדוכן פלאפל. לדבריה, בין השניים התפתחה שיחה במהלכה חשפה כי עברה תקיפה מינית - ובנקודה זו החל איבגי לשאול שאלות פולשניות לגבי התקיפה שעברה וכן חיי המין שלה בהווה, כשהוא משתמש בשפה בוטה, והיא קמה והלכה מהמקום. מוקדם יותר היום הודיעה הפרקליטות כי  החליטה להגיש כתב אישום נגד איבגי, כשנה וחצי לאחר שנחשפו לראשונה התלונות שהוגשו נגדו. בהודעת פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) נכתב כי "לאחר עיון בחומר הראיות נשקלת העמדתו לדין, בכפוף לשימוע שייערך, ככל שיחפוץ בכך, בחשד לביצוע עבירות מין בארבע נשים". מהחקירה שנוהלה על ידי יאח"ה - להב 433 עולה חשד שהעבירות בוצעו על ידי איבגי בין השנים 2013-2012 כלפי נשים שעם חלקן הוא עובד".
''קיבלנו בהפתעה את ההחלטה'', עו''ד אמיר
''קיבלנו בהפתעה את ההחלטה'', עו''ד אמיר
ליאת בהר כהן, פרקליטתה של המתלוננת העיקרית, אמרה בתגובה: "קיבלנו עדכון לפיו הוחלט לזמן את משה איבגי לשימוע לפני הגשת כתב אישום. אנחנו מברכים על כך וממתינים לעדכון מהפרקליטות". עורך דינו של איבגי, עו"ד ציון אמיר מסר בתגובה: "קיבלנו בהפתעה את החלטת הפרקליטות על כוונתם לשקול הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע. אני מזכיר שמשה איבגי שיתף פעולה במשטרה וסיפק הסברים מפורטים לפיהם הוא מעולם לא תקף אף אישה תקיפה מינית מכל סוג שהוא".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ