הילדים לא יבקרו את האם? האב ישלם

שופטת בית הדין לענייני משפחה קבעה כי אב גרוש ישלם קנס בגובה 300 שקלים בכל פעם שילדיו לא יקיימו את הסדרי הראייה עם אמם כנדרש

בית המשפט לענייני משפחה החליט להטיל קנס על אב, זאת בכל פעם שילדיו לא יקיימו כנדרש את הסדרי הראייה עם גרושתו, אם ילדיהם. השופטת בבית הדין טענה כי לאב יכולת השפעה על היחסים של הילדים עם אמם, בהם צעיר בן 18.5, ובשל כך הטילה עליו את האחריות לשיקום המצב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החלטת השופטת, האב ישלם קנס בגובה 300 שקלים בכל פעם שילדיו לא יתייצבו לבקר את אמם. לאב ולגרושתו שלושה ילדים, בהם ילד בן 10, נער בן 14 וכן צעיר בן 18.5. אמם של השלושה עתרה לבית המשפט נגד האב, בטענה כי הילדים לא מקיימים את הסדרי הראייה כנדרש. "התרשמתי כי אחד הילדים מחובר לאביו ומזדהה עם הצד שלו בסיפור הפרידה", כתבה השופטת על אחד מהילדים שניתק את הקשר עם האם במשך כחודשיים. "גם התחביב המשותף של משחק הכדורגל המקצועי מקשר את הילד לאביו".

השופטת ציינה בהחלטתה כי היא סבורה ש"לאב השפעה רבה על המצב וככל שהוא ייתגייס לסייע בשיקום הקשר - 'יפשיר הקרח'". על אף שאחד מילדיהם של השניים הוא בגיר שמסרב להיפגש עם אמו, השופטת ציינה כי "אם יחזור לקיים הסדרי ראייה רצופים עם אמו, הדבר עשוי להביא לשינוי המצב". בהמשך, השופטת הסבירה את ההחלטה בכך ש"כשבית המשפט מתרשם שההורה המשמורן אינו מקיים את הסדרי הראייה - רשאי בית המשפט להשתמש בסמכות המוקנית לו ולהפעיל סנקציה נגד ההורה כדוגמת קנס".

עו
עורכת הדין אודליה חן

"הסתה הורית היא אחד הדברים הנוראיים שיכולים לקרות למשפחה", אמרה עורכת הדין אודליה חן המייצגת את האם. "זה נורא עבור הילדים שהקשר הטבעי והרצוי כל כך הופך להיות בעיניהם לנטל ולבושה, להורה שכלפיו מופנית ההסתה ומוצא עצמו חסר אונים ושבור לב, וכן גם למסית עצמו שהשנאה מאכלת אותו ומחרידה. ההחלטה של השופטת מלמדת כמה חשוב הוא המרקם השברירי של מערכות יחסים בין הורים לילדים וכי כל ניסיון לחבל במרקם זה דינו קנס כספי".

[brightcove_iframe video_id='9mivzak_vtr2_n20161107_v1' autoplay='1' kid='' duration='1929'']