אישום: דקר למוות, זרק אבן ונמלט

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד צעיר בגין דקירת ברוך אנבייה בן ה-18 למוות ברחובות לפני כחודש

דקר, נמלט ונעצר? היום (שני) הוגש כתב אישום נגד גביהו טגנה בן ה-21, שלדברי המשטרה דקר למוות את ברוך אנבייה בן ה-18 במהלך קטטה ברחובות בחודש שעבר. מכתב האישום עולה כי הרקע למקרה הוא ויכוח שפרץ בין אנבייה ז"ל וחברו לבין שתי צעירות - שאחת מהן היא בת זוגו של הנאשם טגנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המעשים המיוחסים לטגנה, כפי שנכתב בכתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) לבית המשפט המחוזי-מרכז, הם הריגה ושיבוש הליכי משפט. "בין הנאשם לבין המנוח הייתה היכרות קודמת והשניים התגוררו בשכונת קריית משה ברחובות", נכתב בהצהרה שהגישה עו"ד קרן לוי.

אתמול הודיעה המשטרה על סיום החקירה והעבירה את התיק לפרקליטות - שהחליטה להגיש לבית המשפט המחוזי-מרכז את כתב האישום. הרצח אירע ב-20 באוקטובר סמוך לשעה 03:00 לפנות בוקר. בפרקליטות טענו כי הנאשם טגנה נשא איתו סכין מטבח. כאשר פרץ הוויכוח והעימות הפיזי בין הצדדים, בעקבות האשמות שהוטחו באנבייה ובחברו, "התערב הנאשם ודקר את המנוח בגופו באמצעות הסכין מספר דקירות".

אנבייה נדקר ברחבת המתנ"ס ונפצע אנושות. "מיד אחר כך, נטל הנאשם לידיו אבן, חזר אל המקום בו שכב המנוח, השליך אותה לעברו ונמלט מהמקום", נכתב בכתב האישום. אנבייה ז"ל מת מפצעיו זמן קצר לאחר מכן בבית החולים. טגנה השליך את הסכין, נמלט מהמקום ונעצר על ידי משטרת ישראל לאחר יומיים בפתח תקווה: הוא הודה במיוחס לו ואף שחזר את הדקירה. מעצרו הוארך מספר פעמים.

מפרקליטות מחוז מרכז (פלילי) נמסר כי "ההחלטה להגיש כתב אישום בעבירת הריגה נבעה משיקולים ראייתיים ומתוך עמדה משפטית כי זו העבירה שהתגבשה על פי הראיות בתיק. הודעה על הגשת כתב האישום נמסרה למשפחה".

[brightcove_iframe video_id='9mivzak_vtr2_n20161114_v1' autoplay='1' kid='' duration='1929'']