חשד להתעללות בגן במרכז: "הגננת הכתה ונעלה את הילדים בחדרים"

לדברי ההורים, שהגישו תלונה במשטרה, ילדיהם סיפרו כי הם סובלים מאלימות מצד הגננת. אחת האמהות הצמידה מכשיר הקלטה לחולצת בתה, ולטענתה שמעה צרחות ובכי של ילדים • פרסום ראשון

מתקני משחקים בגן ילדים
מתקני משחקים בגן ילדים (אילוסטרציה) | צילום: חדשות 13

הורים מגן ילדים באזור המרכז הגישו היום (רביעי) תלונה במשטרה, בחשד שהגננת התעללה בילדים - כך פורסם לראשונה בחדשות 13.

לדברי ההורים, בחודש האחרון ילדיהם התלוננו בפניהם כי הגננת מכה אותם ואף נועלת אותם בחדרים בגן. אחת האמהות סיפרה כי הצמידה מכשיר הקלטה לחולצה של בתה. בסוף היום שמעה את ההקלטה, ולטענתה שמעה צרחות, בכי של ילדים ואף אלימות. המשטרה פתחה בחקירה.

עוד בחדשות 13:

האם השכולה מקיסריה: "אנחנו משפחה חזקה – עברנו יותר גרוע מזה"

שלב הניסויים של פייזר הסתיים: חיסון הקורונה יעיל ב-95%

תיעוד: תקיפת צה"ל נגד מטרות איראניות בסוריה בתגובה למטענים

גן ילדים, אילוסטרציה
גן ילדים, אילוסטרציה | צילום: fotolia

בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד לובה קזקביץ', גננת מרמת גן בת 63, בגין התעללות בקטין ושיבוש הליכי משפט. זאת, כשבועיים לאחר שנחשפו סרטונים שבהם היא נראית מכה את הילדים שלומדים בגן שהיא מנהלת ומטיחה אותם בחוזקה.

על פי כתב האישום, במספר רב של הזדמנויות, קזקביץ', שהפעילה בביתה פעוטון בשם "גן ומשפחתון לובה" לילדים בגילי 4 חודשים עד 3 שנים, הייתה "תוקפת ומתעללת בקטינים, לרבות בדרך של מכות, דחיפות, משיכות, צעקות והתנהגויות אלימות וכוחניות אחרות", לשון האישום.

תיעוד מצלמות האבטחה מתוך הגן ברמת גן, שבו חשודה גננת בהתעללות
תיעוד מצלמות האבטחה מתוך הגן ברמת גן, שבו חשודה גננת בהתעללות | צילום: חדשות 13

עוד מואשמת הגננת כי היא "השליטה בגן אווירה של טרור", ואף הייתה "מטיחה את הילדים באופן שגרם להם להיחבט בראשם ובחלקי גוף שונים, מכה אותם בפניהם, גוררת על הרצפה, מושכת בשערותיהם ומושכת את ידיהם בחוזקה".

קזקביץ' הייתה משאירה את הילדים קשורים בכיסאות זמן רב, מכסה את גופם וראשם "בגסות", עוזבת אותם ללא השגחה במשך דקות ארוכות וכן הייתה נוהגת להאכיל תינוקות מאותם כלים "ולא שמרה על רמת היגיינה נאותה".

בניסיון להסתיר את מעשייה, הגננת פנתה לטכנאי מצלמות וביקשה ממנו למחוק את הרגעים שבהם תועדו רגעי התקיפה וההתעללות. לאחר מכן, היא החליפה את מערכת ההקלטה בגן ודרשה מהטכנאי לזרוק את המערכת הקודמת שבה תועדה האלימות.