סייעת מהשרון מואשמת: תקפה שני ילדים עם צרכים מיוחדים בגן

המשטרה הודיעה כי סיימה את החקירה בעניינה של האישה, בת 56 מכפר סבא. היא מואשמת כי הרימה את הילדים, בני שלוש, ואז השליכה אותם על הקרקע. לאחר מכן סירבה להכניס אחד מהם למוסד החינוכי

זמן צפייה: 01:09

משטרת ישראל הודיעה היום (חמישי) כי כתב אישום בעבירת תקיפה הוגש נגד בת 56 מכפר סבא, שעבדה כסייעת בגן לילדים עם צרכים מיוחדים ומואשמת בתקיפה של שניים מהם, בני שלוש. מחקירת האירוע עולה כי הנאשמת תקפה אחד מהילדים כשהיא אוחזת בו בבית השחי בשתי ידיה, מרימה אותו באוויר ומשליכה אותו בחוזקה אל רצפת המקום.

בהמשך, עולה עוד מהחקירה, תקפה ילד נוסף בגן ותפסה אותו בחוזקה בידו, הרימה אותו באוויר והשליכה אותו אל חצר המקום בחוזקה. עוד עלה כי כאשר הילד ניסה להיכנס בחזרה אל המקום, הסייעת חסמה את דרכו ואמרה: "אף אחד לא נכנס לכיתה".

בשבוע שעבר שחרר בית המשפט למעצר בית את כוכבית היצ'קלמז, המטפלת מירושלים החשודה בעשרה מקרים של התעללות בפעוטות. הורי הפעוטות הביעו זעם על ההחלטה. כידוע, לפי החשד, באחד המקרים המטפלת אף הסבה לתינוק פגיעה מוחית ארוכת טווח - לאחר שטלטלה אותו. כזכור, בעקבות ערעור חדשות 13, הותר לפרסום שמה של היצ'קלמז, שמפעילה בביתה שבשכונת גילה פעוטון ללא היתר.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

תלונה נוספת הוגשה נגד המטפלת מי-ם החשודה בהתעללות בפעוטות

במשטרה בודקים תלונה על פעוטה שנקשרה לכיסא במעון בצפון

הוארך מעצרה של המטפלת החשודה בהתעללות בפעוטון בירושלים

כוכבית היצקלמז
כוכבית היצקלמז | צילום: חדשות 13

בסוף יולי הוגשה תלונה נוספת נגד היצ'קלמז על ידי זוג הורים, שהתלונן על כך שפגעה בבנם. הפעוט הועבר לבית החולים לסדרת בדיקות. מוקדם יותר באותו יום, הוארך מעצרה של המטפלת בארבעה ימים במהלך דיון בעניינה בבית משפט השלום בירושלים. כידוע, היא נעצרה יום קודם ובמהלך חקירה שנפתחה נגדה אספה המשטרה ראיות חדשות, במקביל לתלונות נוספות שהתקבלו.

עו"ד אלעד שאול, שמייצג את ההורים של הפעוטות שהגישו תלונה נגד המטפלת, מסר: "בשם הורי הפעוטות, כולי תקווה שמעצר החשודה, הגם באיחור ניכר, מעיד על מגמת הפנמה מצד הרשויות שתופעת ההתעללות בפעוטות הפכה למכת מדינה. אנו קוראים למחוקק להחמיר לאלתר בעונשם של המתעללים בחסרי ישע - פעוטות, בעלי חיים, קשישים ובעלי מוגבלויות. ניצול העובדה שחסרי הישע אינם יכולים לזעוק לעזרה, מחייבת ענישה יוצאת דופן בחומרתה - למען יראו וייראו".

חשד להתעללות חמורה בפעוטון בירושלים
חשד להתעללות חמורה בפעוטון בירושלים | צילום: החדשות 13

בחודש שעבר נחשף בחדשות 13 כי היצ'קלמז טלטלה תינוק כבן שנה וגרמה לאשפוזו. הגננת נחקרה במשטרה פעמיים בעבר - אך התיקים נגדה נסגרו מחוסר ראיות. תחילה, טענה היצקלמז בחקירתה כי ההורים עצמם הם שהתעללו בילדים, וההורים זומנו לחקירה באזהרה, עד שהמשטרה שללה את האפשרות.

כוכבית היצקלמז בבית המשפט
כוכבית היצקלמז בבית המשפט | צילום: חדשות 13

במקביל לחקירה ומבלי שידעה כי הגננת נעצרה, פרסמה שירן גיל, אם לילדה שלמדה בפעוטון לפני כארבע שנים, פוסט ובו תמונות שבהן לטענתה נראות חבלות שהגננת גרמה לבתה - והסתיימו ברגל שבורה של הבת, שהייתה אז תינוקת בת תשעה חודשים בלבד. "רואים סימני ציפורניים של מבוגר, שריטות, נשיכות והיה לה גם שבר ברגל. אני לרגע לא חשבתי שזו הייתה התעללות, ניסיתי לחשוב על מיליון דברים אחרים, לנתק את זה ממני, אבל הייתה שם התעללות", סיפרה.