התובעים במשפטו של אפשטיין: "שילם כדי להשפיע על עדים"

בדיון להארכת מעצרו, טענה התביעה כי המיליארדר האמריקני שילם סכום של כ-350 אלף דולרים לשני עדים פוטנציאלים בפרשת הסחר בבני אדם, ודחקה בשופט שישאיר אותו במעצר עד לקיום המשפט

זמן צפייה: 00:28

התובעים במשפטו של עבריין המין המורשע ג'פרי אפשטיין טענו הלילה (שבת) בדיון להארכת מעצרו שאפשטיין שילם לשני עדים פוטנציאלים במטרה להשפיע על עדותם בפרשת הסחר בבני אדם בגינה נעצר. לטענת התביעה, אפשטיין שילם סכום כולל של כ-350 אלף דולרים לשני אנשים ששמם לא ננקב.

הטענה הזו הגיעה כחלק מניסיון התובעים לדחוק בשופט שישאיר את אפשטיין במעצר בזמן שהוא מחכה למשפט, ולא ישחררו למעצר בית. לטענת התובעים הם גילו על התשלומים הללו מרישומים כספיים שהתקבלו ממוסד כלכלי אנונימי. עורכי דינו של אפשטיין לא הגיבו.

לכתבות נוספות בנושא >>

דיווח: אפשטיין מימן חלק ניכר מההשקעה בחברה שבבעלות אהוד ברק

המיליארדר היהודי ג'פרי אפשטיין נעצר בחשד לסחר בבני אדם

ג'פרי אפשטיין
ג'פרי אפשטיין | צילום: gettyimages

כזכור, ג'פרי אפשטיין, מיליארדר אמריקני ועבריין מין מורשע, הואשם השבוע בניהול רשת לסחר בקטינות. מאז שנעצר החל דיון ער אודות הקשר בינו ובין יו"ר ישראל דמוקרטית, אהוד ברק. על פי דיווח של גידי וייץ ב"הארץ", לא רק שלשניים קשר עסקי - אלא שאפשטיין מימן חלק ניכר מההשקעה בחברת סטארטאפ שבבעלו ברק.

מברק נמסר בתגובה לפרסום: "זיהיתי את ההזדמנות העסקית ורשמתי בישראל שותפות בשליטתי. משקיע בה מספר מצומצם של אנשים שאני מכיר, בעסקה מסחרית שווה לכולם. מכיוון שמדובר בהשקעות פרטיות, לא ראוי ולא נכון שאחשוף את פרטיהם של הגורמים שהשקיעו".

אהוד ברק וג'פרי אפשטיין
אהוד ברק וג'פרי אפשטיין | צילום: רויטרס

כאמור, אפשטיין, שהורשע בעבר בעבירות מין לאחר ששידל נערה לזנות, נעצר לפני כשבוע בחשד שביצע עבירות סחר בבני אדם. לדברי בכיר ברשויות האכיפה האמריקניות, אפשטיין שילם לקטינות עבור עיסויים ומעשים מיניים. לאחר המעשים, על פי החשד, נתן להן סכום כסף נוסף על מנת שיספקו לו נערות נוספות שיבצעו בו מעשים דומים. עוד אמר הבכיר כי חלק מהקורבנות, לכאורה, היו נערות בנות 14.

המעצר הגיע בעקבות מעשים שהתרחשו, לכאורה, בין השנים 2002 ו-2005, כך מסרו שלושה בכירים אמריקניים נוספים לחדשות nbc. התיק נגד אפשטיין צפוי להכיל שני אישומים, ויתייחסו לעשרות קורבנות. כך מסר בכיר ברשויות האכיפה.

אפשטיין, בן 66, מפאלם ביץ' שבפלורידה, ארצות הברית, נעצר כששב לניו יורק מפריז, כחלק משיתוף פעולה של משטרת ניו יורק וה-FBI.