נאשם בהריגת חייל בקטטה - וישתחרר ממאסר לאחר 6 שנים בלבד

לאחר שהנאשם המרכזי זוכה, גם נחום בן יצחק, שהורשע בהריגת איציק מור, יזכה לשחרור מוקדם. אביו של מור: "מבקש שייעשה צדק - שניהם הולכים לחיות את החיים שלהם כאילו לא קרה כלום"

זמן צפייה: 03:24
עשר שנים עברו מאז נדקר למוות החייל איציק מור. אחרי שהנאשם המרכזי אוהד דדון זוכה מאשמת הריגה, לחדשות 13 נודע כי גם הנאשם השני שהורשע בהריגתו של מור, נחום בן יצחק, צפוי להשתחרר ממאסר לאחר שש שנים בלבד. "שניהם הולכים לבנות משפחה, ולחיות את החיים שלהם כאילו לא קרה כלום", אמר אביו, דני, שעדיין מנסה לשווא להביא את שני המעורבים בדקירתו למה שהוא מכנה "משפט צדק". "לא נעשה צדק, וזה מה שאני מבקש - לא יותר מזה", הצהיר. עוד בחדשות 13: חסינות, הסדר טיעון או המשך כהונה: האפשרויות המשפטיות של רה"מ בכיר בימין: מתרשם שנתניהו מבקש לשמור אופציה לבחירות שלישיות טראמפ על הבחירות: "התוצאות צמודות – לא שוחחתי עם נתניהו"
Hwfcuw
דני מור, אביו של איציק מור שנדקר למוות בירושלים ב-2009
האירוע התרחש באוקטובר 2009, כאשר מור החייל יצא לבילוי במועדון "ואן גוך" שבמרכז ירושלים. במהלך הערב התפתח ריב בין חברותיהן של מור ודדון, ובשלב הזה יצאו דדון, מור ובן יצחק אל מחוץ למועדון - ומכאן מתחילה המחלוקת מי מהשניים דקר למוות את מור. במהלך המשפט עלו סימני שאלה גדולים המרחפים לכאורה מעל החקירה. בזכרון דברים של השוטרים נכתב כי רגע הדקירה לא תועד, כיוון שהמלצמה קופצת ורועדת. לעומת זאת, במזכר ראשוני של אחד החוקרים נכתב כי רואים את דדון ומור מתגוששים, ואז רואים את מור אוחז בצוואר, מסתובב ונופל על הרצפה. המזכרים הבאים לא תיארו את ההתרחשות הזאת.
Thmhe Nuie
איציק מור, נדקר למוות ב-2009 בירושלים
פרקליטו של דדון הוא עורך הדין רונאל פישר, חברו הטוב של הקבלן הירושלמי המוכר יאיר ביטון – דודו של דדון. זמן קצר לאחר התפוצצות פרשת קצין המשטרה ערן מלכה ורונאל פישר, נפתחה בדיקה במחלקה לחקירות שוטרים באשר להתערבותו של פישר גם בתיק הזה. התיק במח"ש נסגר. "יש לי הוכחות מאנשים שהיו הכי קרובים לסיפור הזה שאומרים בוודאות, ללא שום ספק, שדדון הוא התוקף של הבן שלי", הצהיר האב. "קשה לי נפשית עם זה שהידיים שלי כבולות ואני לא יכול לעשות כלום. איפה הצדק?".