נכנס לרכב – ונורה למוות מטווח אפס: חשד לחיסול בדרום • תיעוד

צעיר בן 18 נפצע אנוש בחורה שבנגב, ופונה לבית החולים סורוקה, שם נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו. במצלמת אבטחה נראה גבר יוצא מרכב כסוף, מפתיע את ההרוג מאחור – ויורה בו שלוש פעמים

זמן צפייה: 00:51

חשד לחיסול בדרום: צעיר כבן 18 נורה הערב (שני) למוות בחורה שבדרום. לאחר האירוע, צוות מד"א פינה אותו לבית החולים במצב אנוש, אך שם נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו. המשטרה חוקרת את נסיבות האירוע.

בתיעוד ממצלמת אבטחה במקום, נראה הצעיר נכנס לחנות, וכשהוא יוצא ממנה, מגיע לכביש הצמוד רכב כסוף. בסרטון נראה בן ה-18 מנסה להיכנס לרכב, אך מהמכונית הכסופה יוצא גבר אחר, מפתיע אותו מאחור ויורה בו שלוש פעמים מטווח אפס. מיד לאחר מכן התמוטט הצעיר, והחשוד נמלט מהמקום.

לעוד כתבות בנושא:

חשד לחיסול בנשר: עבריין המוכר למשטרה נהרג כתוצאה מפיצוץ רכב

חשד לחיסול בחדרה: גבר כבן 50 נהרג בפיצוץ רכב

ניסיון חיסול בחיפה: גבר ואישה נפצעו קשה מפיצוץ רכב

לפני כשבועיים, כזכור, עבריין המוכר למשטרה נהרג כתוצאה מפיצוץ רכב ברחוב הלוטם בנשר. שני צוותי לוחמי אש מתחנת חיפה פעלו בזירה על מנת להשתלט על הלהבות שכילו לחלוטין את הרכב. ההערכה של גורמים במשטרה היא שמטען חבלה הוצמד לרכב בשעות הבוקר, עוד לפני שהקורבן יצא לדרכו. המטען ככל הנראה התפוצץ כמה מאות מטרים לאחר תחילת הנסיעה, בכביש מרכזי שמחבר בין נשר לחיפה.

יוליה מלמוד, חובשת בכירה במד"א סיפרה כי "כשהגענו למקום ראינו את הרכב על המדרכה כשהוא מפורק לגמרי וכוחות הכיבוי פועלים לכבות את האש שעלתה ממנו. לאחר תום פעולות הכיבוי התקרבנו לרכב וראינו במושב הנהג גבר עם פגיעה רב מערכתית קשה. הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

לפני כחודש, נהרג תושב חדרה כבן 50 בפיצוץ רכב סמוך לגשר אריאל שרון שבעיר. כוחות ההצלה שהגיעו למקום חילצו אותו ממושב הנהג, ופינו אותו לבית החולים הלל יפה כשמצבו קריטי והוא מחוסר הכרה, ולאחר כשעתיים נקבע מותו בבית החולים. ההרוג היה מוכר למשטרה.

"כשהגענו למקום הייתה המולה רבה, גבר כבן 50 נלכד במושב הנהג של הרכב שהיה מפורק ומפויח כשהוא מחוסר הכרה", סיפר פרמדיק מד"א ירדן דהרי. "בסיוע הכיבוי שהשתמשו בכלים מיוחדים חילצנו את הפצוע שסבל מפגיעה רב מערכתית קשה ביותר, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים בשטח שכלל עצירת דימומים והנשמה - ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קריטי".