החשוד ברצח בתו בהוד השרון נחקר לראשונה: "לא הפסיק לבכות"

האב החשוד כי דקר למוות את בת העשרה חודשים, ופצע באורח קשה את אשתו ואת בתו השנייה, נלקח לחקירה לאחר שחרורו מבית החולים. החשוד אמר לשוטרים: "אני יודע שעשיתי מעשה נוראי"

זמן צפייה: 01:28

האב מהוד השרון, החשוד כי דקר למוות את בתו בת העשרה חודשים ופצע קשה את אשתו ואת בתו השנייה, נחקר היום (שבת) לראשונה. זאת, לאחר ששוחרר מבית החולים שבו אושפז לאחר שניסה להתאבד.

לדברי המשטרה, בחקירתו אמר לשוטרים כי הוא מבולבל, לא מבין מה הוא עשה ולא הפסיק לבכות. עוד נמסר כי הוא אמר: "אני יודע שאני עשיתי את זה, אני מבולבל, אני יודע שעשיתי מעשה נוראי. אבל אני לא יודע למה". מחר הוא יובא בשעות הבוקר להארכת מעצר.

מוקדם יותר היום נמסר מבית החולים בילינסון כי חל שיפור במצב האם בת ה-36. היא לא מונשמת, נמצאת בטיפול נמרץ ומצבה מוגדר קשה אך יציב.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

הנגיף מתפשט: בתוך שעות – ארבעה חולים בקורונה אובחנו בישראל

פרשת איסוף המידע: יועצו הבכיר של גנץ הגיש תלונה ליועמ"ש

מקורבי רה"מ פנו לגורמים במשותפת: "התנגדו לחוקים נגד נתניהו"

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-articles--2003080032' autoplay='0' credit='' desc='פרופ′ ארנון אדלשטיין' kid='1_93dxz8tg' duration='185'']

"מקרים דומים בעולם ובישראל מוגדרים כ'משמידי משפחות'", אמר פרופסור ארנון אדלשטיין, קרימינולוג מהמכללה האקדמית אשקלון. "ההסבר למקרים האלה הוא לרוב הרצון של בת הזוג לעזוב את היחסים והתגובה של הגבר - הוא בעצם מנסה להשמיד את אשתו וילדיו, להתאבד בעצמו, ועל ידי כך להנציח את המשפחה כפי שהייתה טרם עזיבת בת הזוג".

"ברור שזו פנטזיה דמיונית לחלוטין", הבהיר אדלשטיין, "אבל התחושה של הגבר היא שאין לו חיים אחרי עזיבת בת הזוג. האם ניתן היה למנוע את המקרה? בדרך כלל, התופעות האלה הן מאוד נדירות, אבל הייתי אומר שהמקרה היחיד שיכול לתת לנו אינדיקציה לעתיד הוא שאם בת הזוג מדברת עם בעלה על פרידה והתגובה שלו מאוד קיצונית - הרי שכאשר זה יקרה באמת, תגובתו עלולה להיות גם קטלנית".

אירוע דקירה בהוד השרון
אירוע דקירה בהוד השרון | צילום: חדשות 13

על פי החשד, אבי המשפחה בן ה-33 דקר את שלוש בנות משפחתו ולאחר מכן ניסה להתאבד. מצבו קל. המשטרה חוקרת את נסיבות האירוע. המשפחה אינה מוכרת לרווחה, אך אחת השכנות אמרה לחדשות 13 כי היחסים בין בני הזוג לא היו טובים.

צוות מד"א שהגיע למקום, לאחר שקרובת משפחה דיווחה על האירוע, ביצע פעולות החייאה בתינוקת, שהייתה מחוסרת הכרה, ופינה אותה ואת אחותה לבית החולים מאיר. האם פונתה לבית החולים בילינסון.

חובש מד"א, עידו שיף, סיפר: "הגענו למקום בכוחות גדולים יחד עם המשטרה. בחצר הבית שכבה האישה כשהיא בהכרה וסובלת מפציעות בגופה. פרמדיק מד"א החל בטיפול מציל חיים שכלל חבישות ועצירת דימומים ואני המשכתי לתוך הדירה, הביאו אליי ילדה בת 3 שהייתה בהכרה, ביצעתי בדיקה ראשונית והענקנו טיפול ראשוני שכלל עצירת דימום מסכן חיים".

"באחד החדרים בבית ראיתי את הפעוטה שהייתה מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה ויחד עם צוות הניידת טיפול נמרץ ביצענו בה פעולות החייאה והיא פונתה ראשון במצב קריטי לבית החולים מאיר הסמוך", הוסיף חובש מד"א. "דקות בודדות לאחר מכן האישה והילדה שנפצעו קשה פונו גם כן לבתי החולים כשמצבם יציב והגבר פונה במצב קל".