מאות השתתפו במחאה על רצח הצעיר בעארה; מחר: שביתה כללית בכפר

המועצה המקומית עארה-ערערה ערכה ישיבת חירום בעקבות תקרית הירי שבה נהרג מוחמד חמדאן בן ה-20. המשתתפים במפגש הזהירו מפני מקרה רצח נוסף במסגרת אותו סכסוך, והכריזו על שביתה ביום ראשון

זמן צפייה: 04:15

מאות בני אדם השתתפו היום (שבת) בהפגנה בכפר עארה, במחאה על רצח הצעיר מוחמד חמדאן - שנורה למוות מוקדם יותר היום. הלווייתו של חמדאן תתקיים מחר, ולאחריה מתוכננת הפגנה המונית בואדי עארה.

בהפגנה נשאו דברים ראש המועצה המקומית מודר יונס, יו"ר ועדת המעקב של הציבור הערבי מוחמד ברכה, וחברי הכנסת יוסף ג׳בארין ואוסאמה סעדי מהרשימה המשותפת. הדוברים קראו לבכירי המשטרה לפעול באופן מיידי במקום, והזהירו מפני רצח נוסף באותו סכסוך. עוד הכריזו על שביתה כללית בעארה-ערערה מחר, כולל מערכת החינוך.

בעקבות מקרה הרצח, קיימה המועצה המקומית עארה-ערערה ישיבת חירום בהשתתפות יו"ר ועדת המעקב של הציבור הערבי, מוחמד ברכה, וחברי הכנסת יוסף ג׳בארין ואוסאמה סעדי. המשתתפים קראו לבכירי המשטרה לפעול באופן מיידי במקום.

עוד בחדשות 13:

אבי הצעיר שנרצח בעארה: "אם דמו יתקן החברה הערבית – אני סולח"

האלימות בחברה הערבית: הרוג ו-3 פצועים באירועי ירי ברחבי הארץ

מאות במחאת החברה הערבית: כביש 6 בצפון הארץ נחסם לזמן קצר

Whatsapp Image 2019 10 12 At 1
מפגינים בכפר עארה על רצח מוחמד חמדאן

בתוך כך, צעיר בשנות ה-20 לחייו הובא לבית החולים האיטלקי בנצרת כשהוא במצב בינוני-קשה, ועל גופו סימני דקירה. שלושה תשבי שכונת סאפפרה בנצרת, בני 20, 22 ו-50, נעצרו בחשד למעורבות במעשה. מחקירה ראשונית עולה כי סמוך לביתו של הקורבן התפתחה קטטה בין בני משפחה, במהלכה ככל הנראה הקורבן נדקר.

מוחמד סעיד אל-חאלד בן ה-21 שנורה למוות בכפר עארה | צילום: חדשות 13

מוקדם יותר היום, עדנאן חמדאן, אביו של מוחמד חמדאן, אמר כי הוא מוכן לסלוח לרוצח, "אם הדם של הבן שלי יהיה לטובת תיקון החברה שלנו". את הדברים אמר בפגישה עם אנשי ועדת הסולחה המקומית.

"אני פונה לחברה הערבית שלנו ואומר די, הגיע הזמן לעצור את מה שקורה, חבל על הבנים שאנחנו מאבדים", אמר חמדאן. "כל מי שרוצח אדם יקבל עונשו מאלוהים. מכאן אני אומר בשמי ובשם בני המשפחה - אם הדם של הבן שלי יהיה לטובת תיקון החברה שלנו, אני סולח".

כאמור, מוחמד חסין חמדאן דעיף, צעיר בן 21, נורה הלילה למוות בכפר עארה הסמוך לאום אל-פאחם. צוות מגן דוד אדום קבע את מותו במקום - המשטרה בודקת חשד לרצח. בית הוצת בכפר, ונבדק חשד לקשר בין המקרים. מדובר בנרצח ה-75 בחברה הערבית מתחילת השנה.