לאחר שקיללה שוטר: ליהיא גרינר חשודה בהעלבת עובד ציבור

הידוענית צילמה את עצמה מכנה את השוטר "תימני קטן" ומקללת אותו - ופרסמה את הסרטון באינסטגרם. אף שהורידה את הקטע לאחר זמן קצר, הוגשה נגדה היום תלונה במשטרה

ליהיא גרינר בריאיון ל"הצינור"
זמן צפייה: 00:34
שוטר הגיש היום (שלישי) תלונה נגד פליטת הריאליטי ליהיא גרינר על העלבת עובד ציבור, לאחר שסרטון בו קיללה אותו וכינתה אותו "תימני קטן" פורסם בחשבון האינסטגרם שלה - ועורר סערה. גרינר אמנם הורידה את הסרטון לאחר זמן קצר, אך הוא כבר הספיק להפוך ויראלי ברשתות החברתיות. התלונה הועברה לבחינה משפטית בטרם תתחיל חקירה בנדון. גרינר צילמה את הסרטון בזמן אמת, לאחר שנרשם לה דוח בסך אלף שקלים בטענה כי השתמשה בטלפון הנייד שלה בזמן נהיגה. "למה שוטרים במדינה הזאת דפוקים?", שואלת גרינר את עוקביה ברשת האינסטגרם. "הייתי בפלאפון עם ספיקר, ואיזה תימני קטן רושם לי עכשיו דוח כי משעמם לו. זה המשטרה אצלנו במדינה. אני אתן את האלף שקלים האלו למדינה ואתם יודעים לאן זה יילך". "בן זונה, תראה, אנשים עוצרים, רואים אותי מקבלת דוח, זה פשוט לא ייאמן", ממשיכה הידוענית. "אתה יכול לרשום יותר מהר? אתה איטי רצח. אלוהים. יש לאנשים חיים, לא כמוך. סאמכ, אני גם בפקק וגם הוא לא יודע לכתוב". לכתבות נוספות בחדשות 13: אב אחד החשודים באונס בת ה-11: "מדובר ברצון הילדה" לאחר שמספר האשראי שלו פורסם ברשתות – ברק נאלץ לבטל הכרטיס אם נפגעת האונס בת ה-11: "זה קרה בבית נטוש – היא פחדה לספר"
ליהיא גרינר
ליהיא גרינר
"הורדתי את הסרטון אחרי חמש דקות, הבנתי איזה בהמה אני", אמרה גרינר ביום ראשון בריאיון ל"הצינור" עם גיא לרר. ואולם, היא הוסיפה כי היא משוכנעת שהדוח לא היה מוצדק. "הייתי עם הטלפון ביד אבל לא סימסתי, המסך היה שחור וסימנתי את זה לשוטר", סיפרה גרינר, והוסיפה כי היא מפחדת לסמס בזמן נהיגה. "אני לא רוצה לסכן את החיים שלי, לא של התינוק שלי ולא של האחיינית שלי", לדבריה. לטענתה השוטר התווכח עמה וטען כי אכן השתמשה במכשיר הטלפון הנייד שלה. "ניסיתי להיות נחמדה", אמרה, "אבל  הוא לא נתן לי לדבר ולא הגיב לי".
ליהיא גרינר, מתוך הסרטון שפרסמה בחשבון האינסטגרם שלה
ליהיא גרינר, מתוך הסרטון שפרסמה בחשבון האינסטגרם שלה
כשנשאלה גרינה על השימוש במילה "תימני", השיבה: "אמרתי את זה בקטע הומוריסטי. בעלי תימני והילדים שלי תימנים, ובעצם גם אני סוג של תימניה. אז אני מרשה לעצמי להגיד תימני". גרינר ביקשה לנצל את הריאיון על מנת להתנצל: "אני רוצה להגיד סליחה, באמת הייתי מזעזעת ובגלל זה הורדתי את הסרטון", אך הוסיפה "אין בנאדם שמקבל דוח ולא מקלל את העולם".
שוטר תנועה עוצר נהג בכביש
שוטר תנועה עוצר נהג בכביש | צילום: חדשות עשר
בתגובה לריאיון נמסר מהמשטרה כי "משטרת ישראל רואה בחומרה רבה את הדברים ושומרת לעצמה את הזכות לפעול בכל הכלים החוקיים, הן במישור הפלילי והן במישור האזרחי. המשטרה לא תעמוד מן הצד אל מול אמירות בלתי נסבלות ובלתי ראויות, כנגד שוטרים שעושים עבודתם נאמנה, אוכפים חוק ושומרים על שלום הציבור וביטחונו".