החשד לאונס קבוצתי בדרום: "אנסו את בת ה-17 והפיצו את התיעוד"

מעצרו של החשוד המרכזי בפרשה הוארך בחמישה ימים, כשעל פי החשד, הוא לא אנס את הנערה, אך שידל אותה לקיים יחסי מין עם חבריו. זאת, לאחר שסיפקו לה סמים והשקו אותה באלכוהול. "פרשה רגישה"

זמן צפייה: 00:28

בית המשפט האריך את מעצרו של החשוד המרכזי בפרשת האונס הקבוצתי באשקלון בחמישה ימים. על פי החשד, הצעיר בן ה-20 שידל את חברתו, בת ה-17, לקיים יחסי מין עם חבריו, לאחר שסיפקו לה סמים והשקו אותה באלכוהול. עוד עלה מהחקירה כי המעורבים תיעדו את המעשים שביצעו בנערה והפיצו את הסרטונים ביניהם. הצעיר, שלא חשוד כי השתתף באונס, טען בחקירתו: "היא אמרה לי שהיא בת 19 - היו בינינו יחסים של חודש וחצי". לדבריו, כשגילה שהיא בת 17, הוא רצה לסיים את הקשר.

נציג המשטרה אמר בדיון כי "החשוד ניסה להסתיר ראיות והתנגד לשוטרים - מדובר בפרשיה של מעשים מגונים ובעילה שלא בהסכמה ומעשה סדום שידול קטינה למעשה זנות, פרסום חומר תועבה ושידול לאלכוהול וסמים. האירוע קרה לפני חצי שנה כאשר כל העבירות בוצעו תוך כדי ניצול מצב פיזי ונפשי וגרמו לה לבצע מעשים חמורים. פרשה רגישה ומסועפת".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

אסתר הורגן מובאת למנוחות: "השמחה שלך תמשיך ללוות אותנו"

בשל מחלוקת בנוגע לסמכויותיה: חברי ועדת הבדיקה לצוללות התפטרו

איש צוות רפואי קיבל בטעות 5 מנות חיסון: "צחקתי כששמעתי"

השופטת דורית בנדה אמרה במהלך הדיון: "הדוח מגולל את חלקו של כל אחד מהמעורבים. עיון מעמיק מעלה כי החשוד היה המנוע שמאחורי מסכת העבירות - חלקו חלק דומיננטי, שבו הכול התחיל. הוא הוביל את המהלכים ועמד מאחורים, נתן הוראות ואלו בוצעו בניגוד להסכמתה. בזה אחר זה בוצעו בה מעשים בניגוד לרצונה. מדובר בתיעוד ומעשים קשים כאשר כל אחד מהמעשים חמורים לכשעצמם. הקטינה הייתה בת זוגו והוא עשה בה כבשלו והעביר אותה מיד ליד".

אתמול נעצרו חמישה צעירים, תושבי דרום וצפון הארץ בשנות ה-20 לחייהם, בחשד כי השתתפו באונס קבוצתי של הקטינה בת ה-17 באשקלון לפני כחצי שנה. החקירה נפתחה לאחר שהנערה בחרה להגיש תלונה במשטרה.