הפרקליטות הודיעה: גל הירש יואשם כפוף לשימוע בגין עבירות מס

כחמש שנים לאחר פתיחת החקירה נגדו, הוחלט להעמיד לדין כפוף לשימוע את חבר הליכוד במסגרת פרשת חברת "דפנסיב שילד". "נמנע מלדווח על כלל ההכנסותיו בחברה תוך נקיטת דיווח סלקטיבי"

בווידאו: המלצת הפרקליטות בפרשת גל הירש - אוגוסט 2019
זמן צפייה: 01:51
פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה היום (שלישי) כי חבר הליכוד תא"ל במיל' גל הירש יועמד לדין כפוף לשימוע, בגין עבירות מס במסגרת פרשת חברת "דפנסיב שילד" שבראשה עמד. על פי הודעת הפרקליטות, בין השנים 2009-2007 פעל הירש יחד עם אחרים בגאורגיה ובמקומות נוספים במסגרת מערך חברות שבשליטתם, ובין היתר פעל גם מול משרד ההגנה הגאורגי. לדברי הפרקליטות, ההכנסות - בהיקף עשרות מיליוני שקלים - הועברו למערך מסועף של חברות וחשבונות באופן שנועד בין היתר לסייע להעלים אותן מפני רשויות המס: "על אף שאתה ואחרים התאגדתם תחת חברה ישראלית, דיפנסיב שילד ישראל, נמנעתם מלדווח על כלל הכנסותיכם בחברה זאת, תוך שנקטתם בדיווח סלקטיבי". בהמשך ההודעה מפורטות הפעולות הכלכליות שבהן נחשד הירש, ונכתב: "השתמשת במרמה, ערמה ותחבולה, כל זאת במזיד, בכוונה להתחמק ממס". עוד בחדשות 13: בשיא המשבר: פרופ' סיגל סדצקי מתפטרת מתפקידה במשרד הבריאות גנץ נפגש עם נפגעי המשבר: "לא נעסוק בדבר לפני שנדאג לפרנסתכם", משרד המשפטים: מגפת הקורונה לא בהכרח מבטלת חוזים והסכמים
גל הירש
גל הירש | צילום: חדשות 13
עורכי דינו של הירש, גיורא אדרת, נבות תל-צור וטל שפירא, מסרו בתגובה לקבלת ההחלטה: "אין בכתב החשדות זכר לעבירות השוחד בכלל, ולעבירה של מתן שוחד לעובד ציבור זר בפרט – העבירות שהיוו את העילה לפתיחת החקירה ולסיכול מינויו של הירש למפכ"ל. הירש טען מהרגע הראשון כי מדובר בחקירה שערורייתית, בחשדות שאין להם כל בסיס, שכל מטרתה לסכל את מינויו למפכ"ל – מינוי שהיה לצנינים בעיניהם של מספר בכירים במערכת האכיפה". השלושה הוסיפו: "ואכן – החשדות לעבירות השוחד, להן לא היה כל בסיס מלכתחילה, התפוגגו ונמוגו במהלך החקירה. או אז, צצו ועלו לפתע חשדות חדשים, הפעם בתחום המס, שגם להם אין כל בסיס ונועדו אך ורק כדי להצדיק את החקירה וסיכול המינוי, לאחר שתיקי השוחד קרסו. חבל שלגורמי האכיפה לא היה את האומץ לקבל את ההחלטה הנכונה והמתבקשת – גניזת תיק החקירה כנגד הירש בכללותו".
גל הירש
גל הירש | צילום: חדשות 13
כזכור, החקירה במסגרת "התיק הגיאורגי" עסקה בחשדות לביצוע עבירות של מתן שוחד לשר ההגנה הגיאורגי לשעבר, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות על חוק איסור הלבנת הון ועבירות מס הכנסה, בנוגע לפעילותם בגיאורגיה של אנשי קבוצת "דיפנסיב שילד" - עודד שכנאי, גל הירש ושורת חשודים נוספים. שכנאי והירש ניהלו במשותף את פעילות הקבוצה בגיאורגיה. החשדות עסקו במכרזים שהקבוצה זכתה בהם בגיאורגיה בשווי של עשרות מיליוני שקלים במהלך השנים 2009-2007, ובקשר לפעולות שנעשו במטרה לקדם אינטרסים עסקיים הנוגעים לתחום עיסוקה של הקבוצה. ממצאי החקירה העלו, בין היתר, כי סכומי עתק בהיקף של עשרות מיליוני שקלים הועברו ממשרד ההגנה הגיאורגי לחשבונות בנק ישראלים וזרים שקשורים לאנשי קבוצת דיפנסיב שילד, תוך הטעייה לכאורה של מוסדות פיננסיים זרים, שסירבו לקבל כסף שמקורו בעסקאות ביטחוניות בגיאורגיה. כמו כן, עלה כי נמסרו דיווחים כוזבים והוצגו מסמכים מזויפים למוסדות הפיננסיים הזרים באשר למקור הכסף.