שעוני יוקרה מזויפים בשווי כמיליון שקלים נמכרו בדרום

זוג מאשדוד נעצר בחשד כי מכר אלפי שעונים המחקים מותגים דוגמת "קלווין קליין", "הוגו בוס", ו"סוורובסקי", לבתי עסק ורשתות מוכרות - ומשם ללקוחות. "הם נמכרים כמקוריים לכל דבר"

זמן צפייה: 02:48

בני זוג מאשדוד נעצרו בחשד שסיפקו לחנויות שעונים מזויפים עם שמם של המותגים המובילים בעולם. ההונאה הגדולה התגלתה לפני שבועות אחדים, בבדיקה פנימית של חברת "הוגו בוס". אנשי המקצוע של החברה גילו כי בין השעונים שלהם שנמכרים ברשתות הגדולות יש גם שעונים מזויפים. חשדם עלה לאחר שלא הופיע עליהם שם היבואן.

חוקרי יחידת ההונאה של המחוז הדרומי במשטרה פתחו בחקירה סמויה שנערכה שלושה שבועות, שבסופה גילו כי מאחורי הזיוף עומדים בני זוג חרדים מאשדוד. כשהגיעו השוטרים אל הזוג הביתה מצאו ארונות זכוכית עם מאות רבות של שעוני יוקרה מוצגים לראווה.

שעונים מזויפים
שעונים מזויפים | צילום: חדשות 13

רס"מ דרור יצחק, קצין קניין רוחני, מחוז הדרום: "אנחנו מדברים על מקום שמתנהל כאותנטי לחלוטין. כפי שידוע לנו כיום הוא מתנהל עם מסמכים ועל פי חוק. והשעונים פשוט נמכרים כשעונים מקוריים לכל דבר ועניין".

רמת הגימור של הזיוף הייתה כמעט מושלמת ולצורך הקביעה כי מדובר בזיוף, גויס למשימה שען מקצועי בעל שם עולמי שהצליח לזהות את ההבדלים. בבית שבאשדוד נתפסו בסופו של דבר 1,900 שעונים שיובאו מסין ושווים הוערך בכמיליון שקלים.

שעונים מזויפים
שעונים מזויפים | צילום: חדשות 13

בני הזוג נעצרו ונחקרו ובמשטרה יבדקו חוקרי יחידת ההונאה כמה זמן הם פעלו. על פי הערכתם, אלפי ישראלים עונדים כעת שעוני יוקרה שאותם קנו במיטב כספם, כשלמעשה מדובר בזיוף.