ערעור המשטרה התקבל: מעצר דורס רוכבי האופניים בשרון הוארך

לאחר שהורה אתמול על שחרור יהונתן פדידה למעצר בית, ביהמ"ש הפך את ההחלטה - והאריך ב-4 ימים את מעצר החשוד שדרס למוות את תומר ויינשטיין ויניב לוגסי. "מקומו מאחורי סורג ובריח"

זמן צפייה: 02:25
#לוקחים_את_ההגה_לידיים: בית המשפט המחוזי בלוד קבע היום (שישי) כי יהונתן פדידה, החשוד שדרס למוות את רוכבי האופניים תומר ויינשטיין ויניב לוגסי לפני כעשרה ימים, לא ישוחרר לבסוף למעצר בית. כזכור, לאחר שאמש הוחלט שכן לשחררו, המשטרה ערערה על ההחלטה. כאמור, הערעור התקבל ומעצרו הוארך בארבעה ימים. תגובת משפחת לוגסי ומשפחת ויינשטיין: "אנו סומכים ידינו על המשטרה ומערכת המשפט, ומברכים על החלטת בית המשפט אשר הבין שאדם שעולה על רכב לא תיקני ומשופר נוסע במהירות מטורפת, כשהוא תחת השפעת סמים - הוא לא אדם נורמטיבי, אלא רוצח. השופטת קבעה בדבריה שמדובר בעבריין אשר גם לאחר התאונה עסק בשיבוש הליכי חקירה. הוא מחזיק ברשותו דרכון מרוקאי ויש סיכוי גבוה שהוא יברח מהארץ. מקומם של נהגים רוצחים כאלה הוא מאחורי סורג ובריח". לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

התחזית: הסערה נמשכת; רוח עזה, גשם מלווה בברקים וחשש מהצפות

נוק אאוט לרה"מ בי-ם, קרב צמוד בת"א: תוצאות הפריימריז בליכוד סוף עצוב: נמצאה גופת הנער שנסחף בשיטפון באזור ירכא
יונתן פדידה החשוד בהריגת שני רוכבי האופניים בתאונה הקטלנית בשרון
יונתן פדידה החשוד בהריגת שני רוכבי האופניים בתאונה הקטלנית בשרון | צילום: חדשות 13
במהלך הדיון שנערך אתמול בעניינו, אמר נציג המשטרה כי "נמצא סם מסוכן בדמו של החשוד - מדובר בפצצה מתקתקת בכביש. הוא גם שיבש חקירה". אמו של החשוד התמוטטה במהלך הדיון, וצוות מד"א הוזעק למקום. הדיון הושהה וחודש כעבור זמן קצר. עוד ציין נציג המשטרה כי "מדובר בהמתה בקלות דעת בשני מקרים, שני הרוגים - תאונה קשה ביותר, ברף הגבוה ביותר של מסוכנות. יש לחשוד דרכון זר, ולכן יש חשש להימלטות". השופט מתח ביקורת על המשטרה שלא ביצעה את כל פעולות החקירה הנדרשות בתיק עד לתאריך הארכת מעצר. "דעתי לא נחה, תיק כל כך קשה - אני חייב לציין שלא עשיתם את העבודה שלכם", אמר לנציג המשטרה. עו"ד עדי כרמלי, סנגורו של יונתן פדידה, התייחס להחלטה: מדובר בהתנהלות חמורה של המשטרה, שלא קיימה החלטות של בית משפט וניהלה חקירה רשלנית בתיק כל כך חשוב. מעצר של אדם הוא כלי חקירתי ולא מקדמה על חשבון העונש, החלטת בית המשפט מדברת בעד עצמה ואני מברך עליה".
יניב לוגסי ותומר ויינשטיין, שני רוכבי האופניים ההרוגים בתאונה הקטלנית בשרון
יניב לוגסי ותומר ויינשטיין, שני רוכבי האופניים ההרוגים בתאונה הקטלנית בשרון | צילום: באדיבות המשפחות
כזכור, ביום שני שעבר נהרגו תומר וינשטיין ויניב לוגסי, בזמן שרכבו על אופניים בכביש 5511. אודי לוי, חבר בקבוצת הרכיבה של השניים, הגיע לזירת האירוע דקה לאחר הפגיעה וסיפר ש"מצא את האופניים מרוסקים לחלוטין". לאחר מכן הוא החל לבצע עיסויים לנפגעים: "הייתי ממש בפעולה בלי מחשבה. עשיתי את מה שאני יודע לעשות. מחשבות זה רק לאחר מכן. ניסיתי לעזור, מה שאני יכול, והודעתי לקבוצה שלי שלא ירדו למטה. זה אמור להיות כביש מוגן יחסית".