בעקבות התחקיר על פרשת אייל גולן: קריאות לפתיחת החקירה מחדש

לאחר שידור הסרט ברשת 13, בארגוני הנשים מבקשים לבחון את העדויות שהוצגו ולפתוח את התיק נגד הזמר הפופולרי - שש שנים אחרי שנסגר מחוסר ראיות. "יש אנשים שהיו צריכים להיענש יותר בחומרה"

זמן צפייה: 02:50
לאחר שידור התחקיר על פרשת אייל גולן ברשת 13, הקריירה של הזמר הפופולרי שוב ניצבת בסכנה – שש שנים אחרי סגירת התיק נגדו מחוסר ראיות. הסרט, שבו רואיינו שלוש נשים שהיו עדות מרכזיות בפרשה, העלה שאלות לא רק לגבי התנהלותו של גולן אלא גם לגבי חקירת המשטרה, ובארגוני הנשים קוראים לפתוח מחדש את התיק. לכתבות נוספות בחדשות 13: מעריצה של אייל גולן טוענת: "ביקש ש'אפנק' את חבר שלו" נדחתה בקשת אייל גולן לעצור שידור התוכנית אודות פרשת הקטינות "חורה להם שאני מצליח": אייל גולן הגיש צו מניעה נגד הסרט עליו
אייל גולן
אייל גולן | צילום: חדשות 13
"זו פשוט רשת של סרסרות", הצהירה יעל שרר, מנכ"לית עמותת "אחת מתוך אחת". "אני חושבת שצריך לפתח מחדש את חקירת המשטרה ולהגיע לחקר האמת. יש פה לא מעט אנשים שהיו צריכים להיענש הרבה יותר בחומרה". "בחורות צעירות מאוד שעברו מיד ליד עבור גברים מבוגרים בהרבה", אמרה מיכל גרא מרגליות, יו"ר שדולת הנשים. "בחורות שהיו חפץ ופינוק עבור אותם גברים. את העדויות החדשות האלה חייבים לחקור". בתגובה לתחקיר, גולן מסר: "מעולם לא ניצלתי אף אישה בישראל ואני דוחה את הטענות על הסף. לצערי הנשים שמרואיינות בכתבה פשוט משקרות באופן בלתי יאומן".
אייל גולן
אייל גולן | צילום: אלוני מור
בתחקיר מוצגת אחת המעריצות של אייל גולן, שטענה כי הזמר ביקש ממנה "לפנק את חברו מאחורי הקלעים". "אייל שלח לי הודעה שיש הופעה בעכו ושאבא שלו יאסוף אותי עם כל הנגנים", סיפרה נ', "כשהגעתי ראיתי את אייל. הוא אמר לי לשבת לידו. ואז הוא אמר שיש איזה חבר שהוא 'רוצה שאני אפנק אותו'. אח"כ הבנתי שבשביל זה הוא רצה שאני אבוא, הוא לא היה איתי, ישבנו בדיוק כמה דקות והוא עלה להופיע". "נשארתי בחדר הזה לבד עם הבחור הזה", המשיכה נ', "אני זוכרת שנורא פחדתי שאף אחד לא ייכנס לחדר או שלא יראו, רציתי שזה יגמר מהר. הייתי בעכו, נורא רחוק מהבית שלי, עם אייל גולן. ופחדתי שאם לא אעשה מה שהוא רוצה אולי הוא לא יחזיר אותי הביתה. לא הרגשתי שאפשר להגיד לו שאני לא רוצה". שלוש הנשים שהתראיינו בסרט, כאמור, הן העדות המרכזיות בפרשה, וזו הייתה הפעם הראשונה שהן דיברו. הנשים הללו לא פנו למשטרה בעצמן, אלא המשטרה היא זו שמצאה אותן. רובן ראו בעצמן אז חברות שלו ולא ממש רצו להעיד נגדו.
אייל גולן
אייל גולן | צילום: דודי חסון
בתחילת השבוע דחה בית המשפט המחוזי בירושלים את בקשתו של הזמר אייל גולן להוציא צו מניעה זמני לשידור תוכניתם של העיתונאים אורלי וילנאי וגיא מרוז בערוץ 13. כמו כן, גולן חויב בתשלום הוצאות משפט בסך 15 אלף שקלים. בני פרץ, מנהלו של גולן, העיד בדיון כי מאז שידור הקדימונים לתוכנית בוטלו והושעו מספר התקשרויות עם הזמר - בסכום כולל של כ-1.4 מיליון שקלים. בית המשפט נימק את החלטתו בכך ש"המבקשים אינם תמימים - גולן הוא זמר מצליח הפועל כבר שנים רבות בשוק, ופרץ הוא איש המקצוע האחראי להתקשרויותיו עם גורמים שונים. הם מבינים את הצורך לתעד ולהבהיר הסכמות שניתנו להם בנושאים שהיו לטענת הנשים כה מהותיים ועקרוניים. ההימנעות מהצגת כל תיעוד מעוררת ספק בנוגע לקיומן של הסכמות כאלה".