מח"ש על הרג איאד אל-חלאק: מצלמות האבטחה במקום לא היו מחוברות

נציגי המחלקה לחקירות שוטרים נפגשו היום עם הוריו של הצעיר בעל הצרכים המיוחדים שנורה למוות על ידי שוטרים בירושלים. "לא נמצא תיעוד של האירוע - החקירה בשלב מתקדם מאוד"

זמן צפייה: 04:06

נציגי המחלקה לחקירות שוטרים נפגשו היום (שני) עם הוריו של הצעיר איאד אל-חלאק, פלסטיני בעל צרכים מיוחדים שנורה למוות על ידי שוטרים בירושלים. בפגישה משפחתו של הצעיר עודכנה בהתקדמות החקירה, ובתומה נמסר מטעם מח"ש כי מצלמות האבטחה שהיו בחדר האשפה שבו בוצע הירי לא היומחוברות בזמן הרלוונטי ולא תיעדו את הירי.

עוד נמסר מטעם המחלקה כי במסגרת פעולות החקירה אותרו עדי ראייה ישירים ונגבו גרסאותיהם. כמו כן, נחקרו כל השוטרים שהיו מעורבים ולקחו חלק באירוע, והחקירה נמצאת בשלבים מתקדמים.

כל מצלמות האבטחה שהיו באזור נתפסו ונבדקו על ידי חוקרי מח"ש אך כאמור, הירי לא תועד בהן.

לכתבות נוספות בנושא >> 

רה"מ על הירי באיאד אלחלאק: טרגדיה – מצפה שהמקרה ייבדק במלואו

"ביקש ממני להציל אותו": תיעוד הדקות שלפני הירי בצעיר בי-ם

איאד אלחלק, הצעיר הפלסטיני שנורה למוות בידי לוחמי מג''ב בעיר העתיקה
איאד אלחלק, הצעיר הפלסטיני שנורה למוות בידי לוחמי מג''ב בעיר העתיקה

כאמור, איאד אלחלאק, אוטיסט בן 32 ממזרח ירושלים, נורה למוות בתחילת חודש יוני על ידי לוחמי משמר הגבול. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 13 ניתן לראות את איאד יוצא כמדי בוקר מביתו שבשכונת ואדי אל-ג'וז, משליך את האשפה וממשיך בדרכו למוסד החינוכי שבו למד. דבר לא העיד על כוונות תוקפניות או מצב רוח נסער.

"הבן שלי פושע? הבן שלי פחד מסכין", טענה אימו. השוטרים טענו כי חשו סכנה וחשבו שאיאד הוא מחבל, אולם עדותה של ורדה, מטפלת במוסד החינוכי שבו לומד איאד, מבהירה כי השוטרים לא היו נתונים בשום שלב בסכנת חיים: "הוא נפל על האדמה, וכל מה שהיה בידיו זה הכפפות והמסכה. צעקתי לעבר החיילים, 'הוא נכה, חכה רגע, קח את תעודת הזהות שלו', ופתאום הוא ירה בו שלושה כדורים מול עיניי. אמרתי 'לא לירות בו', הם לא שמעו אותי, לא רצו לשמוע אותי".

ורדה גם מספרת כי איאד ניסה להתחבא מאחוריה ולהימלט מהקליעים, אך גם זה לא הציל את חייו. "הבחור ביקש ממני, המדריכה שלו, להציל אותו - ולא יכלתי לעשות דבר. זה מעשה חסר רחמים. בן-אדם מסכן, חף מפשע, למה לירות בו ממרחק אפס?". ורדה מתארת כיצד ברחה לחדר האשפה שבו נהרג איאד מיריות השוטרים והתחננה שיפסיקו לירות בו.