הלך לעולמו עו"ד אלי זהר - מבכירי עורכי הדין בישראל

זהר, שמת בגיל 80, ייצג במהלך השנים בכירים רבים בשירות הציבורי, בהם אולמרט וברק, במסגרת חקירות שהתנהלו בעניינם. כמו כן, לקח חלק בוועדות הממלכתיות על הטבח במערת המכפלה ועל רצח רבין

עורך הדין אלי זהר, מבכירי המשפטנים בישראל, הלך היום (רביעי) לעולמו בגיל 80. לאורך השנים, ייצג זהר שורה ארוכה של אישי ציבור וקציני צבא ומשטרה בכירים במסגרת ועדות וחקירות שונות. בין היתר, יצג את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, את ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, את מפכ"ל המשטרה לשעבר משה קראדי וכן את טומי לפיד. בין השנים 2014-2006 ייצג את הרב יאשיהו פינטו במסגרת החקירה המתנהלת בעניינו.

זהר העניק גם ייעוץ לארגוני ביטחון, כאשר העניק ייצוג לבכירים במסגרת ועדות חקירה ממלכתיות בהן הוועדה לבדיקת הרצח במערת המכפלה, הוועדה לחקירת רצח יצחק רבין, ועדת אור לבדיקת אירועי אוקטובר 2000, ועוד. לצד אלה, העניק זהר ייעוץ משפטי שוטף לחברות ממשלתיות העוסקות בענייני צבא וביטחון.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

"במקום הפרות סדר – גידול תותים": הצצה למציאות החדשה ברצועה

דוח: הישראלים מאמינים בצה"ל וביהמ"ש – אך לא סומכים על הממשלה

פייסבוק תאסור על שימוש בטכנולוגיית "דיפ פייק"

עורך הדין אלי זוהר וראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בהכרעת דינו בבית המשפט
עורך הדין אלי זוהר וראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בהכרעת דינו בבית המשפט | צילום: רויטרס

זהר ייצג וייעץ גם לחברות מסחריות בארץ ובעולם, רשויות ציבוריות, חברות ממשלתיות וגופים ביטחוניים גדולים. הוא התמחה בעיקר בתחום הליטיגציה ויישוב הסכסוכים. הפירמה שלו הובילה את דירוג הנישות של "גלובס דנס 100" לשנת 2014.

בשנת 2003 היה זהר מועמדו של שר המשפטים דאז יוסף לפיד לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה, אך החליט להסיר את מועמדותו לאור אופיים של הפרסומים שעסקו בכך שייצג בעבר את השר. במשך שנים, שימש מרצה במסגרות אקדמיות ומקצועיות שונות. בין היתר, שימש מרצה מן החוץ, בלימודי המשך, בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, ומרצה בתחומי דיני נזיקין והגבלים עסקיים בפורומים שונים.