חשד לתקיפה בירושלים: מטפלת דחפה קשיש והכתה אותו באגרופים

כוחות המשטרה שהגיעו למקום הדיווח עצרו עובדת זרה, תושבת סרי לנקה, בחשד שתקפה אדם חסר ישע וגרמה לו חבלות. הבוקר היא תובא בפני בית משפט השלום בעיר בבקשה להאריך את מעצרה

 אישה צעירה באזיקים
אישה באזיקים (ארכיון) | צילום: רויטרס

עובדת זרה, תושבת סרי לנקה כבת 50, נעצרה אתמול (שבת) בירושלים לאחר שעל פי החשד תקפה את הקשיש שבו טיפלה, באמצעות אגרופים ודחיפות.

כוחות המשטרה הגיעו למקום בעקבות דיווח של השכנים על כך שהמטפלת פגעה, על פי החשד, בקשיש שעליו היא אחראית. המשטרה איתרה את האישה ועצרה אותה לחקירה בחשד לתקיפת חסר ישע וגרימת חבלה על ידי אחראי.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

החשד להתעללות בגן בי-ם: המשטרה ממליצה להגיש אישום נגד המטפלת

"התעללות פיזית ונפשית": 2 מטפלות בחיפה הואשמו בתקיפת תינוקות

"משכה בשיער והפילה לרצפה": מטפלת מואשמת בהתעללות בקשישה

הבוקר היא תובא לבית משפט השלום בירושלים לדיון בבקשה להארכת מעצרה.

לפני כשבועיים הוגש כתב אישום נגד נגד דיב עוודאללה, מטפל במוסד הסיעודי "הררית" שבמעלה החמישה, בגין התעללות בקשישה ניצולת שואה בת 89 שמאושפזת במוסד במצב דמנטי וסיעודי. מכתב האישום עלה כי הוא ביצע בה שורה של מעשי התעללות אכזריים וגרם לה כאב רב וחבלות. בתיעוד ממצלמות המוסד הוא נראה כשהוא מכה אותה עד לשטפי דם בפניה, ושופך עליה מים עד כדי חנק.

המואשם בהתעללות בקשישה
המואשם בהתעללות בקשישה | צילום: חדשות 13
בתיעוד מתוך המוסד הסיעודי שהגיע לידי חדשות 13 אפשר לראות כיצד עוודאללה נכנס לחדר שבו שוהה הקשישה וסוטר לה בחוזקה פעם אחר פעם, סטירות שגרמו לה שטפי דם קשים בפניה. באחד הימים, עוודאלה לא מסתפק בכך, מגיע לחדרה של הקשישה עם בקבוק מים, ומתיז אותו בפניה עד שהיא מתקשה לנשום. "אנחנו נכנסנו לחקירה מאוד רגישה", ציין רפ"ק יוני ממן, קצין חקירות תחנת הראל, "מחזה לא קל לצפייה. לצערי הרב, מדי פעם אנחנו נתקלים באירועים מעין אלה, אירועים שמה שנקרא נכנסים לנו ללב. זאת הסבתא של כולנו וככה הייתה ההתייחסות".

עורכת דינו של עוודאללה, עו"ד בדריה עותמאן, טוענת כי "מרשי לא ביצע את המעשים המיוחסים לו. אנחנו טוענים לכרסום משמעותי בחומר הראיות בתיק. בסך הכול הוא עבד במקום הזה, לא יותר מזה".

היום כאמור הגישה פרקליטות מחוז ירושלים כתב אישום חמור נגדו ומעצרו הוארך עד תום ההליכים. עו"ד רחל אהרוני מפרקליטות מחוז ירושלים ציינה: "זה קשה מאוד. זה לא קל לראות את התמונות. כתב האישום מייחס לנאשם, אותו אדם שאמור לשמור על שלומה וביטחונה, הוא מייחס לו תקיפה חמורה שלה".