אלדד למבקר המדינה: בדוק את הטענות על סגירת התיק של מנדלבליט

ברקע טענות מ"מ פרקליט המדינה לפיהן היועמ"ש מבקש להדיחו מפני שבדק חומר נגדו, אלדד פנה לאנגלמן וביקש לבחון את המידע. סביבת המבקר: "סיכוי נמוך שנבדוק הטענות - זהו ריב פנימי"

זמן צפייה: 01:15

מ"מ פרקליט המדינה דן אלדד פנה היום (ראשון) למבקר המדינה מתניהו אנגלמן וביקש לבדוק את הטענות בעניין סגירת התיק של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. בתגובה מטעם מבקא המדינה נכתב כי "הפניה התקבלה. המבקר ילמד את הפניה והפרטים לעומקם וישיב במישרין למ"מ פרקליט המדינה", אך בסביבת המבקר ציינו כי "סיכוי נמוך שנבדוק את טענות אלדד - זהו ריב פנימי בינו לבין היועץ". במכתב למבקר הזכיר אלדד שהוא היה בין הפרקליטים שליוו את פרשת הרפז וכי הוא נחשף למידע ולהתנהלות תמוהה שקשורה לעילת סגירת התיק.

בשבוע שעבר הגיב אלדד לדברי מנדלבליט, שטען כי אין להאריך את כהונתו בתפקיד, והצהיר: "לפני החג הגיעה ללשכתי פנייה מעיתונאי, העוסקת בעניינו של מנדלבליט. ביקשתי לבחון את החומר הקיים בנושא זה, וממנו עלתה לכאורה תמונה מדאיגה בכל הנוגע לטיפול בעניינו של מנדלבליט. בימים האחרונים עדכנתי את הגורמים הרלוונטיים בדבר כוונתי להעמיק חקר בנושא בטרם אשיב לפנייה".  לדבריו, "אין לי ספק באשר למניעים לבחירה בניסוח האלים והמסולף כלפיי".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

החמרה במצבה של ילדה בת 11 שחלתה בקורונה – מורדמת ומונשמת

ליצמן עוזב את משרד הבריאות: "רוצה להוביל לפתרון מצוקת הדיור"

אישה טלפנה לקרוביה מביה"ח – כחודש אחרי שהתבשרו שמתה מקורונה

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן בכנס לשכת רואי חשבון
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן בכנס לשכת רואי חשבון | צילום: חדשות 13

עוד טען מ"מ פרקליט המדינה כי "אמון הציבור במערכת המשפט חשוב מכבודי האישי. על כן, תגובתי, בשלב זה, מצומצמת. בהמשך אגיב לכל טענה, חסרת שחר ככל שתהיה, גם אם היא נכתבה לצערי על ידי היועץ המשפטי לממשלה".

מ"מ פרקליט המדינה המשיך ותקף את היועץ: "מהיום הראשון למילוי המקום עשה אביחי מנדלבליט כל דבר אפשרי על מנת לחבל בעבודתי, ולהפריע לתפקודי התקין. כעת הוא מלין על תוצאות התנהלותו שלו. העובדה שנודע לי על המכתב מהתקשורת, אומרת הכול. היא מלמדת מי פועל ביושרה, ענייניות ודרך ארץ, ומי לא. אף גורם לא הרתיע אותי מעולם מלבצע את שליחותי בפרקליטות ללא מורא וללא משוא פנים, וכך יהיה גם בהמשך".

דן אלדד ואביחי מנדלבליט
דן אלדד ואביחי מנדלבליט | צילום: חדשות 13

הפנייה שעליה מדבר אלדד היא של כתב חדשות 13 עקיבא נוביק, שפנה לפני חודש וחצי למשרד המשפטים בעניין סגירת תיק מנדלבליט בפרשת הרפז. התיק נסגר אז בלי להכריע לגבי עילת הסגירה. בפנייה נשאל משרד המשפטים בכמה תיקים בישראל לא הוכרעה עילת הסגירה, האם שופטי בג"ץ נחשפו לחומרי החקירה כאשר נקבע רטרואקטיבית שאין אשמה במעשי היועמ"ש, וכן מה הייתה עמדת הפרקליט אלדד כשטיפל אז בחקירת פרשת הרפז.

בסביבת היועץ המשפטי לממשלה השיבו: "מדובר בשקר וכזב. עמדתו של מנדלבליט מלכתחילה הייתה שיש מניעה משפטית במינויו של דן אלדד. עם הזמן הבנו שזה רק הולך ומחמיר והוא מסתיר דברים מהיועץ. אין פה טיפת קשר לשאילתא שהעביר או לא העביר עיתונאי".