"לא הייתי מסוגלת להתמודד": עדותה של הנערה מפרשת האונס באילת

בת ה-16, שעל פי החשד נאנסה על ידי 30 גברים, מתקשה להתמודד עם הביקורת: "אף אחד לא יודע מה עבר עליי". כעת, היא דורשת מהמשטרה לשחזר את הסרטונים - שככל הנראה נמחקו מהניידים של החשודים

זמן צפייה: 09:13

החשד לאונס קבוצתי באילת: "למחרת המקרה, אחד הצעירים ניגש אליי ואמר לי שיש לו סרטונים. הוא שאל אותי אם אני רוצה שהוא ישלח אותם אליי - אבל לא הייתי מסוגלת להתמודד עם זה", כך סיפרה הנערה בת ה-16, שהתלוננה בשבוע שעבר כי בעת ששהתה במלון באילת נאנסה על ידי 30 גברים, בעדותה במשטרה.

הנערה, שנמצאת בימים אלה לצד משפחתה, מסרה כי היא שואבת תמיכה ועידוד רב מהתמיכה הציבורית אותה היא מקבלת. "אני מרגישה שיש הרבה אנשים מאחוריי וזה מחזק אותי מאוד", אמרה, אולם הודתה כי בד בבד, היא לא מצליחה להתעלם מהביקורות והחצים שמופנים כלפיה, בין היתר ברשתות. "אף אחד לא יודע מה עבר עליי - אז איך אתם מעבירים ביקורת ושואלים אותי שאלות כאלה?".

לכתבות נוספות בנושא >>

בעלת המלון באילת: "לא ראינו התגודדות מחוץ לחדר כפי שתואר"

החשד לאונס קבוצתי באילת: החקירה הועברה לצוות חקירה מיוחד

"אל תעמדו מנגד": ריבלין במכתב לנוער עקב החשד לאונס באילת

מלון הים האדום באילת, שם על פי החשד אירע אונס קבוצתי
מלון הים האדום באילת, שם על פי החשד אירע אונס קבוצתי | צילום: חדשות 13

הסרטונים, ככל הנראה, נמחקו מהניידים של החשודים בפרשה. כעת דורשת עורכת דינה של הנערה, שני מורן, שהמשטרה תשחזר את התיעוד מהאירוע הקשה. "היא חווה את הסבל ואת הכאב ואת כל התחושות הקשות שנלוות לאירוע כזה טראומטי", סיפרה מורן, "היא חיה את התחושות בכל רגע ורגע".

"לצד זאת, אני יכולה לומר שיש בה עוצמות נפש שלא ראיתי בהרבה ילדות בנות 16. האירוע כולו צולם על ידי חלק מהחשודים - כך עולה מהגרסה שהיא מספרת. אנחנו מקווים ודורשים מהמשטרה לעשות כל פעולה, כל אמצעי - יהא התשלום אשר יהא, על מנת לשחזר את הסרטונים", הוסיפה.

חוף הים באילת
חוף הים באילת | צילום: shutterstock

אתמול הודיעה המשטרה כי היא בודקת חשד לפיו 30 צעירים השתתפו באונס קבוצתי שאירע במלון באילת. בסוף השבוע שעבר, נערה בת 16 התלוננה במשטרת אשקלון כי כמה ימים לפני כן, בעת ששהתה במלון בעיר הדרומית, נאנסה על ידי קבוצה גדולה של גברים. על פי עדותו של אחד הצעירים שנכחו בחדר, יותר מ-30 צעירים תקפו את הנערה מינית. לדבריו, מצלמות האבטחה במלון תיעדו את הגברים "עומדים בתור".

אחד החשודים, תושב המרכז, נעצר. לטענתו, הוא כלל לא קיים יחסי מין עם המתלוננת. השופט האריך את מעצרו בחמישה ימים. מוקדם יותר היום, חשוד שני, תושב חדרה בן 27, נעצר בחשד למעורבות בפרשה. גם מעצרו הוארך בחמישה ימים - וגם הוא מכחיש כל קשר לאירוע. "לא הייתי בחדר כשהאירוע קרה", טען בחקירתו.

מלון הים האדום באילת, שם על פי החשד אירע אונס קבוצתי
מלון הים האדום באילת, שם על פי החשד אירע אונס קבוצתי | צילום: חדשות 13

לשני החשודים בפרשה עבר פלילי. נגד אחד מהם הוגש בעבר כתב אישום בגין התפרצות ובעיות אלימות, ונגד השני בגין שימוש בסכין. לדברי אחד מהם, הכול קרה ביום רביעי שעבר בשעה אחת בצהריים. לשוטרים סיפר כך: "הגענו להתארח במלון הרודס בעיר. החדר שלנו לא היה מוכן אז נסענו למלון הים האדום לאחסן את המזוודות אצל חבר. הייתה שם המולה, הרבה מאוד צעירים ששתו אלכוהול - אבל אין לי קשר לזה. אפילו לא נכנסתי לחדר".

בינתיים במלון הים האדום, שם על פי החשד אירע המקרה, האורחים - רובם נערים, מזועזעים מהפרשה. "הצטערנו לשמוע על זה", אמר לחדשות 13 אחד מהם, ואילו אחר הוסיף: "זה לא נתפס, לא הגיוני שיש דבר כזה בכלל בארץ".