דליפת החומרים של אפי נוה: חיות שוחחה עם שופט ששמו נקשר בפרשה

פרסום ראשון: נשיאת העליון דיברה עם שופט ששמו הוזכר ברשתות החברתיות בעקבות חשיפת חדשות 13, והוא מסר לה את גרסתו • גורם במשרד המשפטים: "הפרקליטות שגתה כשהכשירה הטלפונים, מדובר במחדל"

זמן צפייה: 03:52

דליפת החומרים של אפי נוהנשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, שוחחה עם שופט ששמו הוזכר ברשתות החברתיות בעקבות חשיפת חדשות 13 אודות דליפת החומרים ממכשיריו של ראש לשכת עורכי הדין לשעבר. כך פורסם הערב (שישי) בחדשות 13.

בשיחה בין השניים עלתה סוגיית הדליפה, וייתכן שחיות ניסתה לברר מה היה טיב השיחות של השופט עם נוה. השופט מסר לה את גרסתו, שאותה מסר גם לשופטי בית המשפט שבו הוא עובד.

בתוך כך, גורם במשרד המשפטים אמר היום לחדשות 13: "שי ניצן ופהרקליטות עשו טעות חמורה כשהכשירו את הטלפונים הניידים. מדובר בהכשרת עבירה מבלי לחשוב על ההשלכות האדירות אם החומר הזה ידלוף - מדובר במחדל".

עוד בחדשות 13:

הנהלת בתי המשפט: הרשות השופטת לא מתנגדת שחומרי נוה יתפרסמו

בין האנשים שקיבלו החומרים שהודלפו מהנייד של נוה – עורכי דין

גורמים משפטיים בכירים: "נבדקת האפשרות שנוה הדליף החומרים"

יו''ר לשכת עורכי הדין, עו''ד אפי נוה
יו''ר לשכת עורכי הדין, עו''ד אפי נוה

מוקדם יותר היום הוציאה הנהלת בתי המשפט הודעה חריגה, והבהירה כי אין לה התנגדות שיתפרסמו החומרים שדלפו ממכשירו הסלולרי של אפי נוה.

"בימים האחרונים אנו עדים לפרסומים שונים בדבר חומרים שנטען שנלקחו מתוך הטלפון הנייד של נוה ובדבר הקלטות והתכתבויות שקיים לפי הנטען עם שרים, פוליטיקאים, שופטים ועיתונאים לפני כשלוש שנים", נכתב בהודעת ההנהלה. "בעקבות פרסומים אלה, הרשות השופטת רואה לנכון לציין כי על פי הפרסומים בכלי התקשורת צו איסור הפרסום שהוצא לגבי חומרים אלה ניתן לבקשתו של נוה, במסגרת הליכים משפטיים שהוא צד להם, ולשם הגנה שאותה ביקש על פרטיותו".

"הרשות השופטת מצידה אינה מבקשת לחסות בדבר ואין לה כל התנגדות שהחומרים ייחשפו, ככל שהדבר תלוי בה, על מנת לשים קץ למסע ההכפשות חסר האחריות נגד שופטי ישראל בכללותם העושים את מלאכתם במסירות, במקצועיות ובאמונה", לשון ההודעה..

אמש, כזכור, פורסם לראשונה בחדשות 13 כי כמה מהאנשים שקיבלו את חומרי הטלפון שהודלפו ממכשירו של נוה, בהם תמונות, סרטונים והודעות - היו עורכי דין, שמייצגים לקוחות, עבריינים ולקוחות אזרחיים. אחד מאותם סנגורים שנחשפו לחומרים מסר לחדשות 13: "אנחנו מגיעים לאולמות בתי המשפט עם הלקוחות שלנו שאמורים להישפט, אבל אנחנו יודעים אילו שיחות היו לאותם השופטים עם נוה. אנחנו שואלים את עצמנו - איך יש להם זכות בכלל לשפוט?".