שני אירועי ירי במזרח י-ם: בת 4 נפצעה אנוש, בן 3 - קל-בינוני

הילדה רפיף קראעין נפגעה בראשה, ככל הנראה כתוצאה מירי תועה. היא מורדמת ומונשמת בהדסה עין כרם. בתקרית נוספת בשועפאט נפצע פעוט יחד עם אביו, כשחמוש פרץ לבית עסק וירה לעברם

זמן צפייה: 00:49

ירי במזרח ירושלים: רפיף קראעין, בת ארבע מעיסאוויה שבמזרח ירושלים, נפצעה הלילה (חמישי) אנוש, ככל הנראה מירי תועה שבוצע מאזור יהודה ושומרון. היא מורדמת ומונשמת בבית החולים הדסה עין כרם.

אדם קראעין, קרוב משפחה של הילדה, סיפר: “כל המשפחה ישבה לארוחה של אחרי הצום. נשמע רעש לא חזק מדי. האבא שם את היד על הראש של רפיף וראה שהיא מדממת, הוא חשב שאולי נפל משהו מהתקרה. ישר נסענו לבית החולים".

תקרית נוספת אירעה במחנה הפליטים שועפאט, כאשר חמוש רעול פנים פרץ לבית עסק וירה לעבר בעל המקום ובנו בן השלוש. השניים נפצעו קל עד בינוני ופונו לקבלת טיפול רפואי. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות שני האירועים.

עוד בחדשות 13:

במשטרה מעריכים: החשוד ברצח זוגתו בר"ג תכנן לפגוע בעוד אנשים

דיווחים בעיראק: מנגנוני הביטחון עצרו בכיר מאוד בדאע"ש

שלושה ימים לפתיחת משפט נתניהו: תתוגבר האבטחה על השופטים

שכונת סילוואן במזרח ירושלים
שכונת סילוואן במזרח ירושלים | צילום: רויטרס

בתחילת השבוע נמצא סאלח עמאש, בן 27 מג'סר א-זרקא, ירוי ברכב ברחוב טופז שבחריש. צוות מד"א שהגיע למקום ביצע בצעיר פעולות החייאה שבסופן נאלץ לקבוע את מותו. המשטרה פתחה בחקירה. עמאש הוא ההרוג ה-26 מתחילת השנה בחברה הערבית.

פרמדיק שהגיע לזירת האירוע סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את הפצוע מחוסר הכרה עם פציעות בגופו. מיד התחלנו בטיפול רפואי שכלל עצירת דימומים וביצוע פעולות החייאה מתקדמות. מצבו היה קריטי ובסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

חשד לרצח בחריש
חשד לרצח בחריש | צילום: דוברות איחוד הצלה

יום קודם לכן שני בני אדם נוספים נרצחו, לפי החשד, בשתי תקריות ירי שונות. התקרית הראשונה התרחשה בשעות הצהריים, כאשר עבד אלחלים שלבאיה בן ה-59 נפצע קשה לאחר שנורה בקלנסווה שבשרון. הוא פונה לבית החולים מאיר בכפר סבא, שם עבר החייאה ואף נותח - אולם לאחר מאמצים, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

האירוע השני אירע ברחוב לילינבלום בקריית אתא, שם נורה מתן לוי בן ה-23 ונפצע באורח אנוש. צוות מד"א פינה אותו לבית החולים רמב"ם תוך כדי שביצע בו פעולות החייאה, אך זמן קצר לאחר מכן נאלץ הצוות לקבוע את מותו.