הראיה החדשה במשפט דומא: גרסת אחמד דוואבשה שהיה בן 5 בפיגוע

רגע לפני מתן גזר הדין שהיה צפוי לשלוח את עמירם בן אוליאל ליותר מ-3 מאסרי עולם, אחמד התראיין לתקשורת הערבית וחשף פרטים שלא היו ידועים לשופט. עדותו עשויה לשנות ההכרעה • פרסום ראשון

זמן צפייה: 02:00

פרסום ראשון: בית המשפט המחוזי צפוי למסור מחר (שני) את החלטתו בעניין הראיה החדשה בתיק הרצח בדומא. הראיה, שנחשפת הערב לראשונה כאן בחדשות 13, היא גרסתו של אחמד דוואבשה, הניצול היחיד שהיה בן 5 בלבד בזמן הפיגוע, מתוך ריאיונות שנתן לתקשורת הערבית.

פרשת הרצח בכפר דומא שבשומרון בשנת 2015 כבר הייתה קרובה לסיום. לפני שלושה חודשים הורשע עמירם בן אוליאל בשלוש עבירות רצח של בני הזוג סעד וריהאם דוואבשה ובנם עלי לאחר שעל פי כתב האישום השליך בקבוק תבערה לתוך ביתם וגרם למותם בזמן שישנו.

לכתבות נוספות בנושא >>

הפיגוע בדומא: עמירם בן אוליאל הורשע ברצח 3 בני משפחת דוואבשה

הנאשם במשפט הרצח בדומא סירב להעיד: "ביטוי לתחושת העוול"

סנגורו של הנאשם במשפט דומא: "עבר סדרת עינויים פיזיים"

אחמד דוואבשה
אחמד דוואבשה | צילום: אל ג'זירה

רגע לפני מתן גזר הדין שהיה צפוי לשלוח את בן אוליאל ליותר משלושה מאסרי עולם, התגלתה הראיה שעשויה לשנות את הכרעת הדין - הריאיון של אחמד. "מי הצית את הבית?", נשאל דוואבשה על ידי הכתב. "שלושה מתנחלים. יכול להיות שהיו יותר - אני לא יודע", השיב.

אחמד מעולם לא נחקר ועדותו לא נגבתה על ידי גורמי החקירה. הריאיון שהעניק לרשת "אל-ג'זירה" עומד כעת במרכז הדיון החריג בפרשה. הדברים שהוא מספר סותרים כמה מעובדות כתב האישום שבו נכתב כי בן אוליאל עשה את הפיגוע לבדו. אחמד, היום בן 10, ובפעם הראשונה הוא מספק פרטים שלא היו ידועים לבית המשפט לפני הכרעת הדין.

עמירם בן אוליאל
עמירם בן אוליאל

אחמד מתאר כיצד נחבל בראשו מתריס שנפל בעת האירוע. "הראש שלי הגיע למצב הזה... ניסיתי לקום, מסגרת החלון נחבטה בקיר ואני הסתתרתי מאחור". גם עדות זו סותרת סעיפים מכתב האישום שבו נכתב כי ההצתה הייתה מחוץ לבית.

גרסה זו, טוען פרקליטו של בן אוליאל, מחזקת את עדותו של העד המרכזי בתיק, אבראהים דוואבשה, כי היה מגע של כמה מתנחלים עם ההורים בעת הפיגוע, אך בית המשפט לא קיבל עדות זו. מחר השופטים יצטרכו לקבל החלטה בעניין הראיה החדשה בתיק, החלטה שעשויה לשנות את הכרעת הדין או שהרשעתו של בן אוליאל תישאר על כנה.