כך נעצרה כנופיה שתכננה להבריח סמים לכלא באמצעות סוהר • תיעוד

לוחמי היחידה המיוחדת של שירות בתי הסוהר הצליחו לסכל עסקת ענק ולעצור מספר חשודים, לאחר שאחד האסירים ניסה לשחד סוהר שיסייע לו בהכנסת 150 גרם של סמים לתוך בית המעצר

זמן צפייה: 01:59

אסיר בבית המעצר "קישון" פנה אל אחד הסוהרים והציע לסייע לו להכניס סמים לתוך כותלי בית הכלא תמורת תשלום. הסוהר פנה לממונים עליו והמידע הועבר ליחידת "דרור", היחידה המיוחדת של שירות בתי הסוהר. היחידה המיוחדת הוציאה לפועל מבצע סודי שבמהלכו עקבה אחר העסקה, סיכלה אותה ועצרה את המעורבים בה.

בתיעוד הפעילות המבצעית ניתן לראות את סוחר הסמים במהלך ביצוע העסקה והעברת הכספים, כשלפתע נפתחת דלת הרכב שבו ישב. לוחמי היחידה המיוחדת נראים בתיעוד כשהם שולפים את הסוחר החוצה, ועוצרים אותו ביחד עם מעורבים נוספים.

סמים, אילוסטרציה
סמים, אילוסטרציה | צילום: דוברות המשטרה

"הסוהר הופעל מספר חודשים בתוך הכלא ובמהלך החודשים האלה הוא הפליל גם עבריינים בתוך הכלא ומחוצה לו שעסקו בסחר בסמים", סיפר מ', מפקד צוות ביחידת "דרור" של השב"ס. "ביום של הפעילות הוא נפגש איתם, בוצעה עסקת הסמים ובהינתן האות, בוצעו מעצרים על כל החשודים במקום".

סוחר הסמים שנעצר הוא חלק מכנופיית סחר בסמים גדולה באזור הצפון. הכנופייה הבינה שבאפשרותה למכור את הסמים בתוך הכלא ברווח של עד פי ארבעה מאשר המחיר מחוצה לו. בפעילות המבצעית נעצרו מספר חשודים, נתפסו 150 של גרם סמים וכסף מזומן בשווי אלפי שקלים שיועד לתשלום שוחד עבור הסוהר.