שלוש שנות מאסר לגבר שנהג שיכור: "נהגי הדרום שקופים"

תושב תל שבע הורשע בנהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול כאשר בנו בן ה-11 יושב על ברכיו. שופטת בית משפט השלום בב"ש בהתבטאות חריגה: "ציבור נהגי הדרום נפגעי עבירה, איכות חייהם נפגעת"

מרדף משטרתי
מרדף משטרתי | צילום: חדשות עשר

בית משפט השלום בבאר שבע הרשיע היום (חמישי) את עטיה אבו-סעלוק, תושב תל שבע, בגין נהיגה ללא רישיון ותחת השפעת סמים ואלכוהול, כאשר בנו בן ה-11 יושב על ברכיו ואוחז בהגה כשהוא איננו חגור בחגורת בטיחות. על הנאשם נגזרו שלוש שנות מאסר בפועל.

בעת המעשה, אבו-סעלוק נהג במכונית בדרכו לבאר שבע, כאשר שוטרים ששהו בניידת משטרתית גלויה הבחינו בו ובבנו שכאמור ישב על ברכיו וכרזו לו לעצור, אך הוא לא נשמע להם, הגביר את המהירות ונמלט מהמקום. במהלך הנסיעה, הוא נכנס עם רכבו לצומת מרומזר בעת שהרמזור היה אדום וביצע פנייה חדה שמאלה במהירות גבוהה, כך שנהגים אחרים בצומת נאלצו לבלום.

כתבות נוספות בחדשות 13 >>

"קשר את הילדים – וירה בדיאנה": אישום נגד השוטר אמיר רז

מאות חגגו בת"א; אדלשטיין: "אובדן חיי אדם יהיה על מצפונכם"

ד"ר פרייס: לא יכולה לחתום על פתיחה בעוד חודש – תלוי בתחלואה

נהיגה פרועה בדרום הארץ
נהיגה פרועה בדרום הארץ | צילום: אור ירוק

בהמשך לכך, אבו-סעלוק נכנס לתוך שכונת רמות בעיר באר שבע, תוך כדי עקיפה מהירה ומסוכנת של מכוניות בדרך, באופן שגרם לנהגים אחרים לבלום ולסטות מהכביש. במסגרת ההימלטות שלו מגורמי אכיפת החוק, הוא סטה מנתיבים, ביצע עקיפות והיצמדויות מסוכנות ונהג במהירות מופרזת. זאת ועוד, הוא עלה עם מכוניתו על כיכר ועבר דרכה, כתוצאה מכך גלגלי רכבו התנפצו והחל לעלות עשן ממכסה המנוע.

לאחר שהמכונית נעצרה, אבו-סעלוק פתח במנוסה רגלית מהשוטרים יחד עם בנו, ולאחר מרדף רגלי של עשרות מטרים, הוא נעצר על ידי השוטרים.

"שגרת חייהם של המשתמשים בדרך במחוז הדרומי שזורה בהתנהגות מסוכנת ופוחזת מצד נהגים בכביש. ציבור נהגי הדרום הוא בבחינת 'נפגעי עבירה'", כתבה סגנית נשיא בית משפט השלום בבאר שבע, והוסיפה: "מדובר בציבור שקוף שאינו מתייצב בבית המשפט לתבוע את נזקיו ואת מידת הפגיעה באיכות חייו. מחובתו של בית המשפיט להנכיח את הציבור ולתת לפגיעה בו ביטוי בגזר הדין".